Gdzie kupić kryptowaluty?

Wzrost popularności wirtualnych środków płatniczych sprawia, że stają się one coraz częściej obiektem inwestycyjnym. W jaki sposób rozpocząć handel z ich wykorzystaniem? Jakie kroki musisz podjąć, zanim zaczniesz inwestować? A przede wszystkim: gdzie kupić kryptowaluty? Sprawdź!
gdzie kupić kryptowaluty

Jeszcze 15 lat temu nikt nie wiedział, czy jest Bitcoin. Dzisiaj ludzie inwestują fortuny w te wirtualne waluty. Jedni trudnią się tradingiem, inni – górnictwem. Zastanawiasz się, jak zainwestować w kryptowaluty? Odpowiadamy, gdzie możesz to zrobić!

Inwestowanie w kryptowaluty – przygotowanie kapitału

Znalezienie giełdy do handlowania cyfrowymi walutami nie jest trudne. Na rynku działa wiele platform, które zapewniają dostęp do różnych walut i sposobu ich nabywania. Zanim jednak rozpoczniesz inwestowanie w kryptowaluty i zarejestrujesz się na jednej (lub wielu) z nich, przygotuj odpowiedni kapitał inwestycyjny. Jeśli brakuje ci środków, porównaj oferty pożyczek bez BIK. Najważniejsze jest to, by określić precyzyjnie konkretną sumę środków, które będą brały udział w działaniach inwestycyjnych. Zanim zdecydujesz gdzie kupić kryptowaluty, wyznacz sobie nieprzekraczalny próg finansowy.

Inwestycja w kryptowaluty – jakie pozycje wybrać?

W jakie kryptowaluty inwestować dziś? Obecnie najpopularniejszym wirtualnym środkiem płatniczym jest Bitcoin. Dla wielu handlarzy inwestycja w kryptowaluty zaczyna się właśnie w tym miejscu. Aktualna cena za 1 BTC przekracza 230 000 zł, co sprawia, że wielu interesuje się inwestowaniem właśnie w tę walutę. Innym równie pożądanym środkiem płatniczym jest Ethereum, którego jednostka kosztuje ponad 15 000 zł. Inne zyskujące na popularności kryptowaluty to:

Skoro znasz już najpopularniejsze wirtualne waluty, pora odpowiedzieć na pytanie, gdzie kupić kryptowaluty.

Gdzie kupować kryptowaluty? Przegląd miejsc

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze obszary w internecie oraz stacjonarne punkty, które umożliwiają zakup kryptowalut. Wybór odpowiedniego to sprawa indywidualna, chociaż początkujący inwestorzy zwykle wybierają najtańsze rozwiązania.

infografika dotycząca kryptowalut przygotowana przez pozyczkaportal.pl

Giełda kryptowalut

Kryptogiełdy to chyba najbardziej rozpowszechniony obecnie sposób na zakup swojej waluty wirtualnej. Aby wiedzieć, jak inwestować w kryptowaluty, należy wcześniej zastanowić się nad miejscem ich zakupu. Giełdy kryptowalut pobierają minimalne prowizje od pojedynczych transakcji. Ich wysokość waha się od 0,1 do 0,5%. Co ważne, niektóre z nich umożliwiają spadek obowiązkowych opłat do minimalnej wartości wraz ze wzrostem liczby wykonywanych ruchów giełdowych. Do najciekawszych kryptogiełd są zaliczane:

  • Binance;
  • Zonda;
  • Coinbase;
  • Kraken;
  • Huobi.

Kantory kryptowalut online

Zastanawiasz się, gdzie kupować kryptowaluty szybko i bez weryfikacji tożsamości? Idealnym miejscem jest kantor kryptowalut online. Zapewnia bardzo szybki dostęp do wybranej kryptowaluty (najczęściej BTC) przy minimalnej ilości dokumentacji. W zasadzie potrzebujesz wcześniej jedynie stworzyć portfel na walutę cyfrową, aby kantor mógł dokonać transakcji. W takich obszarach wymiany waluty FIAT na kryptowaluty są jak najbardziej możliwe, co nie zawsze jest spotykane na kryptogiełdach. Wady takiego rozwiązania to przede wszystkim niski próg transakcji i wysoka prowizja kantoru.

Stacjonarne kantory i bitomaty

Zakup walut wirtualnych może być też dokonany stacjonarnie. Duże miasta – takie jak Warszawa, Wrocław czy Poznań – dysponują kantorami stacjonarnymi. Możesz w nich bezpiecznie i szybko kupić kryptowalutę. Podobnie jest z bitomatami, które zwykle działają w stolicy. Trudno znaleźć je w innych miastach, chociaż jest to możliwe. To najpopularniejsze miejsca do rozpoczęcia inwestowania. Dzięki temu nie musisz już się zastanawiać, gdzie kupić kryptowaluty.

Jak inwestować w kryptowaluty skutecznie i bezpiecznie?

Pierwsza sprawa dotyczy ustalenia kapitału inwestycyjnego. Zanim zastanowisz się, w jakie kryptowaluty inwestować, upewnij się, ile środków na to przeznaczysz. Nie posiadając doświadczenia w inwestowaniu, wyznacz sobie kwotę w okolicach 5–10% swoich oszczędności. W razie sytuacji kryzysowej nie będziesz zmuszony do sprzedaży ze stratą. 

Jakie kryptowaluty kupić na początek? Najmniejszym ryzykiem inwestycyjnym obarczone są najpewniejsze z nich, czyli Bitcoin i Ethereum. Te warto wybrać na początek. Gdy poznasz zasady panujące na kryptogiełdach, będziesz gotowy na inwestycje o większym ryzyku.Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o tym, jak inwestować w kryptowaluty? Zacznij działać od niewielkich kwot i samodzielnie dowiedz się, jak zainwestować w kryptowaluty!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
NFT Disney

NFT. Disney wchodzi na rynek tokenów

Następny wpis

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Powiązane wpisy