NFT zyskują na popularności. Ogromny wzrost sprzedaży jednej z platform!

NFT stają się coraz popularniejsze. Cyfrowe kolekcje niewymienialnych tokenów stają się coraz większe i widać, że popyt między innymi na cyfrowe dzieła sztuki cały czas rośnie.
NFT zyskują na popularności

Jak informuje serwis comparic.pl, rekordowy obrót jeśli chodzi o sprzedaż tokenów NFT odnotowała platforma OpenSea. W ciągu miesiąca przekroczył on 1,6 mld dolarów.

NFT coraz bardziej popularne

Myliłby się ten, kto uważałby tokeny NFT za niewarte uwagi. Już teraz widać, że niepowtarzalne cyfrowe przedmioty osiągają bardzo wysokie ceny, a z czasem będą one tylko wyższe. Kolekcje mogą być warte fortunę – najlepszym tego dowodem są opublikowane właśnie dane dotyczące obrotów OpenSea.

Wspomniany wcześniej serwis podkreślił, że w kwestii obrotów mamy do czynienia z rekordem tej platformy. Co więcej, całkowita ilość przetworzonych dolarów na OpenSea to aż 2,506 miliarda.

Tokeny NFT kupowane coraz chętniej

Wspomniane już wyżej przetworzenie 1,633 miliarda dolarów w ciągu miesiąca stanowi gigantyczny wzrost dla tej platformy – aż o 550%.

Platforma o której mowa sprzedaje ogromne ilości niewymienialnych tokenów. W samym tylko lipcu było to aż 999 966 NFT. Bardzo mocno wzrosła też liczba zarejestrowanych użytkowników, którzy dokonali co najmniej jednej transakcji. O ile w styczniu oscylowała w okolicach 5 tysięcy, w lipcu mocno przekroczyła 200 tysięcy.

Wzrost popularności NFT można też zaobserwować na podstawie kolejnych firm, które decydują się na wypuszczenie tego rodzaju cyfrowych przedmiotów. W ostatnim czasie niezwykle ciekawe komiksy w formie NFT zaprezentował Marvel. Niewymienialne tokeny są też coraz popularniejsze wśród gwiazd sportu. Swoje NFT ma także jeden z najsłynniejszych piłkarzy na świecie, Leo Messi.

Za: Comparic.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
NFT. Marvel wypuszcza rzadkie komiksy

Marvel wypuszcza rzadkie komiksy w formie NFT

Następny wpis
NFT i Visa

NFT budzi zainteresowanie wielkich graczy. Visa kupiła pierwszy token

Powiązane wpisy