Czy kryptowalutą można zapłacić u fryzjera? Branża beauty i kryptowaluty

Kryptowaluty to temat na czasie, ale nie brakuje osób, dla których wirtualna waluta pozostaje zagadką. Dowiedz się, czym jest najpopularniejszy obecnie Bitcoin i czy można nim płacić u fryzjera i np. za perfumy.
kryptowaluty w branży beauty

Bitcoiny zdominowały wiele stron poświęconych ekonomii i inwestowaniu. Nic dziwnego, bo materia kryptowalut wymaga ogromnej wiedzy. Postaramy się w przystępnej formie przedstawić, jak działają wirtualne pieniądze. Dowiedz się, czy możesz je realnie wykorzystać, np. podczas wizyty w salonie fryzjerskim albo w sklepach.

Kryptowaluta – co to jest?

Kryptowaluta jest pieniądzem, który nie ma materialnej postaci. Brak więc jakiejkolwiek instytucji, która ją fizycznie magazynuje. Jedną z pierwszych i najbardziej popularnych kryptowalut jest bitcoin (BTC). Mechanizm jego pozyskiwania opiera się na tzw. wykopywaniu. Narzędziem do tego niezbędnym jest komputer z ogromną mocą obliczeniową. Nawet przyzwoity sprzęt może okazać się o wiele za słaby, aby pozyskiwać udział. Konieczne są wysokiej klasy komputery, a tylko jeden nie wystarczy. 

Szansę na wykopanie Bitcoina zyskujesz, jeśli udostępniasz wiele sprzętów jednocześnie. Czy za pomocą kryptowaluty zapłacisz za coś, co kupujesz na co dzień, np. podkład Lancome Teint Idole? Zanim poznasz odpowiedź, dowiedz się, jakie są najpopularniejsze z wirtualnych pieniędzy.

Kryptowaluta – najpopularniejsze rodzaje

Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą, co nie oznacza, że jedyną. W wirtualnym świecie możesz spotkać także inne, które także cieszą się zainteresowaniem. Są to m.in.:

Czy kryptowalutą można płacić u fryzjera – wyjaśniamy

Czy wirtualną walutą możesz sfinalizować transakcję za usługi u fryzjera lub kosmetyczki? Okazuje się, że jest to możliwe. Istnieją specjalne aplikacje, które ci to umożliwią. Innym sposobem są karty (m.in. Visa wprowadziła taką do swojej oferty), które automatycznie przewalutowują BTC na walutę docelową. Może się okazać, że kosmetyczka nawet nie zda sobie sprawy, że dokonujesz płatności w kryptowalucie.

Płatność kryptowalutą za zakupy online

Chcesz zapłacić za swoje ulubione perfumy Lancome La Vie Est Belle Soleil Crystal za pomocą kryptowaluty? Sprawdź, czy sklep internetowy, z którego usług chcesz skorzystać, oferuje taką możliwość. Taka informacja nie jest żadną tajemnicą i powinna być dostępna np. przy wyborze metody płatności. 

Sklepy internetowe przeliczają najczęściej daną kwotę na €, a następnie na wskazaną kryptowalutę. Nie każda z nich będzie jednak obsługiwana. To także musisz sprawdzić. W jakich branżach, oprócz kosmetycznej, możesz nią zapłacić? Oto kilka z nich:

  • sklepy ze sprzętem AGD;
  • portale do zamawiania jedzenia online;
  • placówki medyczne;
  • sklepy z meblami.

Kryptowaluty w branży beauty – czy warto z nich korzystać?

Kryptowaluty mają swoich zwolenników i przeciwników. Jednak nie ulega wątpliwości, że osoby, które zgłębiają temat i są świadomymi inwestorami, będą w stanie skorzystać z kolejnych możliwości, jakie daje wirtualna waluta. Jednym z tych udogodnień jest udostępnianie płatności kryptowalutowych m.in. w branży beauty, a nawet w sklepach meblowych. Dla osób, które w swoim wirtualnym portfelu mają spore zasoby, takie rozwiązanie może się okazać bardzo wygodne. Kryptowaluty dla coraz większej grupy osób przestają być enigmatycznym pojęciem, więc wydaje się, że pojawi się coraz więcej możliwości, by płacić właśnie w tej formie.

Branża kosmetyczna to jedna z wielu dziedzin, gdzie istnieje możliwość zapłaty kryptowalutą. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, bez problemu znajdziesz stacjonarne gabinety, które ją oferują. Jeśli tylko pewnie się czujesz w tej materii i cyfrowy świat nie jest ci obcy – korzystaj z jego zasobów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
ile można zarobić na kryptowalutach

Ile można zarobić na kryptowalutach? Wyjaśniamy, czy to się w ogóle opłaca

Następny wpis
Platforma NFT z treściami dla dorosłych- czy warto zainwestować?

Platforma NFT z treściami dla dorosłych- czy warto zainwestować?

Powiązane wpisy