Płacenie bitcoinem- gdzie jest możliwe?

Płacenie bitcoinem- gdzie jest możliwe?

Rynek kryptowalut rozwija się w zastraszającym tempie. Nie da się ukryć, że te wirtualne pieniądze, które są niezależne i zdecentralizowane dają ogromną swobodę i coraz więcej osób interesuje się ich posiadaniem. Każdy z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że bitcoiny to swoista inwestycja i doskonale wiemy, gdzie je kupić. Jednak gdzie można płacić bitcoinem?

Co to jest bitcoin?

Bitcoin to dla wielu z nas w dalszym ciągu temat dość mistyczny i tajemniczy. Okazuje się jednak, że dla wielu inwestorów kryptowaluty są prawdziwą kopalnią złota i mogą dzięki nim sukcesywnie pomnażać swoje majątki. Wobec tego czym tak naprawdę jest sam bitcoin? Otóż jest to pierwsza na świecie wynaleziona wirtualna waluta, które nie jest kontrolowana przez rząd żadnego z państw. Nie podlega ona bowiem instytucjom bankowym ani pozabankowym. Można więc śmiało powiedzieć, że bitcoin jest walutą w pełni wolną i całkowicie niezależną. Co więcej warto wiedzieć, że ilość bitcoinów jest ograniczona, a z każdym kolejnym wydobyciem ich wartość sukcesywnie wzrasta.

Osoby, które trudnią się wydobywaniem bitcoinów nazywane są potocznie górnikami. Jednak wydobycie tej wirtualnej waluty wcale nie jest takie proste. Okazuje się, że każdy górnik musi być wyposażony w tak zwaną koparkę, a jest nią nic innego jak zaawansowana maszyna komputerowa, która pozwala na wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych obliczeń. Co ciekawe, im większa jest jej moc obliczeniowa, tym więcej i efektywniej górnik będzie mógł wydobywać nowe bitcoiny. Można śmiało powiedzieć, że w przypadku bitocinów powiedzenie, że żeby coś zyskać najpierw trzeba zainwestować jest jak najbardziej realne. Dlaczego? Otóż sama koparka do bitcoinów jest maszyną, za która trzeba będzie słono zapłacić. Niemniej jednak im lepszy będzie sprzęt i im większą moc obliczeniową będzie on posiadał, tym lepiej dla górnika. Za pomocą bardziej zaawansowanego sprzętu, będzie on mógł wykopać więcej coinów w znacznie krótszym czasie, co oczywiście będzie dla niego niezwykle korzystne.

Płatności bitcoinem- gdzie są akceptowane?

Wiele mówi się o tym, że bitcoiny to swoista waluta przyszłości. Nie da się ukryć, że niebawem to stwierdzenie może okazać się jak najbardziej prawdziwe. Wynika to przede wszystkim z tego, że coraz więcej osób docenia sobie fakt, że bitcoin jest walutą całkowicie niezależna. Co więcej coraz większy wzrost liczby górników przekłada się na to, że zdobycie waluty i handel na giełdzie kwitnie. Warto w tym momencie również podkreślić fakt co do tego, że wiele miejsc i placówek nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie już wprowadziło do swojego obiegu bitcoiny.

Oznacza to, że płatności tymi wirtualnymi monetami, nie są już tylko marzeniem a sytuacją jak najbardziej realną! Z pewnością wielu górników nie posiada się w tym momencie ze szczęścia, szczególnie jeśli ich wirtualne portfele są wypełnione po brzegi tymi coinami. Wobec tego gdzie już obecnie można płacić bitocinem? Otóż jeśli chodzi o nasz kraj, to najwięcej miejsc i placówek, które akceptują płatności z wykorzystaniem wirtualnej waluty, znajduje się w Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu. Tam można już przy pomocy bitocina zapłacić w niektórych restauracjach i barach.

Obecnie coraz więcej popularnych miejsc noclegowych, również zaczęło akceptować płatności właśnie z wykorzystaniem wirtualnej waluty. W praktyce z pewnością stale będą do nich dołączały kolejne placówki i punkty usługowe, a nie tak dawno w stolicy naszego kraju, w Warszawie pojawił się pierwszy salon fryzjerski, który również umożliwia swoim klientom dokonywanie płatności za usługi przy pomocy właśnie bitcoina. Biorąc to wszystko pod uwagę, chyba nikt z nas nie może mieć już większych wątpliwości co do tego, że w przyszłości to właśnie ta wirtualna waluta w całości opanuje nasze portfele. Co więcej płatności z jej wykorzystaniem są niezwykle proste i wygodne. Wobec tego możemy oczekiwać prawdziwej rewolucji na walutowym rynku.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
blockchain

Blockchain jako podstawa kryptowalut i nie tylko. Co to jest i jak działa? Dlaczego warto poznać tę technologię?

Następny wpis

Czy sztuczna inteligencja może Cię odciążyć w odpowiadaniu na maile?

Powiązane wpisy