Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Kolejne kryptowaluty pojawiają się jedna za drugą – jedne znikają równie szybko, jak się pojawiły, inne biją rekordy sprzedaży i wartości. W tym kontekście pytanie o to, czy warto inwestować w kryptowaluty, jest jak najbardziej zasadne.

Gorączka elektronicznego złota rozpoczęła się od bitcoina, który do dziś (obok Ethereum) pozostaje najważniejszą kryptowalutą. Początkowo nic nie wskazywało na sukces przedsięwzięcia – przez wiele lat bitcoin był wart dosłownie grosze i traktowano go raczej jako internetową ciekawostkę. 

Jak inwestuje się w kryptowaluty?

Na początku swojego istnienia bitcoiny były rozdawane za darmo, żeby zbudować ich popularność! Dziś takie „podarunki” są warte fortunę, a kolejni internauci poważnie się zastanawiają, czy warto inwestować w kryptowaluty.

Inwestowanie w kryptowaluty niewiele różni się od grania na giełdzie – w obu przypadkach kluczowe jest kupienie jak najtaniej i sprzedanie jak najdrożej. Handel tego typu odbywa się na tzw. kryptogiełdach, których obecnie istnieje już kilkaset. Niestety, niekoniecznie jest to zaleta dla użytkowników!

W Internecie bez problemu znajdziesz już wiele doniesień o podejrzanych kryptogiełdach, które zniknęły z dnia na dzień wraz z środkami inwestorów. Jeśli chcesz uniknąć takiego scenariusza, wybieraj najpopularniejsze serwisy. 

Po założeniu bezpłatnego konta wystarczy, że utworzysz zlecenie transakcji o konkretnych parametrach (liczba nabywanych jednostek kryptowaluty, ich jednostkowa cena etc.). Później wystarczy czekać na zrealizowanie transakcji.

Czy inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczne?

Jeśli zachowasz ostrożność i nie będziesz korzystać z usług niepewnych pośredników, nie powinieneś mieć żadnych problemów. Niestety rynek kryptowalut prawnie dopiero raczkuje i upłynie jeszcze wiele czasu, zanim zostanie objęty regulacjami, takimi jak banki lub domy maklerskie. 

Jakich zysków z inwestycji w kryptowaluty możesz się spodziewać?

Wszystko zależy od kilku zasadniczych czynników. Przede wszystkim musisz pamiętać, że kryptowaluty także i w tym zakresie działają jak giełda. W ciągu jednego dnia możesz stać się milionerem lub stracić niemal wszystkie zainwestowane środki – w przypadku kryptowalut wiele zależy od szczęścia, a mniej od rzeczywistej sytuacji na rynku.

Jak bardzo internetowe pieniądze są podatne na wahania kursu? Najlepszym przykładem będzie jedna z kryptowalut, dogecoin – wystarczył jeden tweet Elona Muska, by zainteresowanie tym coinem wzrosło o kilkaset procent, co znacząco podniosło jego cenę jednostkową!

Czy kryptowaluty dadzą mi pewny i gwarantowany zarobek?

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w kryptowaluty, jeśli wymagasz nawet niewielkiego, ale gwarantowanego zarobku? Nie jest to jednak dobry pomysł – jak już wspomnieliśmy wyżej, to rynek zarówno wielkich nadziei, jak i rozczarowań.

Czy inwestowanie w kryptowaluty jest stresujące?

Nie da się też ukryć, że znaczące spadki (a także wzrosty) na kryptogiełdzie wywołują sporo stresu. Jeśli planujesz dłuższą przygodę z kryptowalutami, na pewno musisz odpowiednio zadbać o swoje zdrowie. W przeciwnym wypadku może to negatywnie odbić się na twojej kondycji.

Ruch to podstawa

Nieważne, czy już inwestujesz w kryptowaluty, czy dopiero planujesz zacząć, na twoje zdrowie zawsze korzystnie wpłynie odpowiednia dawka ruchu. Jeśli nie zadbasz o jego wystarczającą ilość, prędzej czy później zaczniesz borykać się z nadwagą i iinymi problemami.

Wybierz dobre kosmetyki do pielęgnacji skóry

Naukowcy od dawna badają wpływ stresu na kondycję skóry. Rzeczywiście jest on zauważalny. Osłabieniu i pogorszeniu ulega naturalna bateria ochronna skóry, co czyni ją podatną na szkodliwe działanie bakterii.

Jeśli chcesz odpowiednio zregenerować skórę twarzy, na której problemy będą widoczne najszybciej, sięgnij po odpowiednie serum. Najlepsze będzie serum z witaminą C, które zawiera w sobie retinol. Takie połączenie da ci najlepsze efekty.

Poświęć się hobby

Praca i inwestycje nie powinny być dla człowieka najważniejsze. Jeśli masz już swoje hobby, pamiętaj, by poświęcać mu odpowiednią ilość czasu. Jeśli z jakiegoś powodu je porzuciłeś lub nadal nie znalazłeś tego, co najbardziej cię interesuje, poświęć temu trochę czasu i zacznij czerpać z tego przyjemność. 

Czy warto inwestować w kryptowaluty? Oceń za i przeciw

Zarówno kryptogiełdy, jak i tradycyjne giełdy nie są przeznaczone dla każdego. Taki sposób inwestowania wymaga sporo czasu, wiedzy i przede wszystkim umiejętności hazardzisty. Spadki lub wzrosty kursu mogą być dosłownie dziełem przypadku, na który nie będziesz mieć żadnego wpływu. 

Na kryptowalutach można bardzo szybko dobrze zarobić, ale jeszcze szybciej – stracić. Zastanów się, czy jesteś gotów podjąć ryzyko, zanim stworzysz swoje konto na kryptogiełdzie!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
gdzie kupić kryptowaluty

Gdzie kupić kryptowaluty?

Następny wpis
ile można zarobić na kryptowalutach

Ile można zarobić na kryptowalutach? Wyjaśniamy, czy to się w ogóle opłaca

Powiązane wpisy