Płatność kryptowalutami w domu aukcyjnym? To już się dzieje

Trudno dzisiaj ocenić, jaka będzie przyszłość kryptowalut. Wygląda jednak na to, że inwestorzy mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość. Już teraz jeden z najważniejszych domów aukcyjnych umożliwił płatność za wylicytowane przedmioty właśnie z użyciem między innymi bitcoina w trakcie aukcji dotyczącej diamentu.

Jak informuje serwis Business Insider, w najbliższy piątek w Domu Aukcyjnym Sotheby’s będzie można kupić diament o wadze aż 101 karatów. Jedną z akceptowanych form płatności za kamień będą kryptowaluty.

Kryptowalutami za diament wart 15 milionów dolarów

Josh Pullan z Sotheby’s w rozmowie z Bloombergiem przyznał, że mamy tu do czynienia ze swoista rewolucją, ponieważ po raz pierwszy kryptowaluty zostały dopuszczone jako opcja płatności w domu aukcyjnym w tego rodzaju transakcji. Za diament będzie można zapłacić przy użyciu bitcoinów lub ethereum. Szacuje się, że wspomniany diament jest wart aż 15 milionów dolarów.

Do tej pory zdarzało się już, że za w trakcie licytacji dzieł sztuki akceptowano płatność kryptowalutami. Tak było między innymi w przypadku dzieł Banksy’ego. Dom sprzedażowy Christie pozwalał z kolei na płatność za cyfrowe dzieła sztuki przy użyciu kryptowaluty ethereum.

Szwajcarski doradca ds. sztuki George Bak w rozmowie z Boolmbergiem podkreślił, że sprzedawcy sporo ryzykują. W ostatnim czasie mamy do czynienia z częstymi zmianami dotyczącymi kursów kryptowalut.

Za: businessinsider.com.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

NFT coraz bardziej popularne. Ogromny wzrost w ciągu roku

Następny wpis

NFT na Instagramie?

Powiązane wpisy