Genom jako NFT. Nietypowa aukcja znanego genetyka

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do niezwykle wysokich cen, jakie osiągnąć potrafią słynne w sieci filmy czy zdjęcia w formie tokena niewymienianego. Amerykański genetyk George Church poszedł jednak o krok dalej i ma zamiar sprzedać swój genom.

Zapis zestawu genów i innych sekwencji swojego DNA naukowiec ma zamiar wystawić na sprzedaż na platformie AkoinNFT. Prace nad tym niezwykle nietypowym projektem prowadzi między innymi firma Nebula Genomics, która zajmuje się genomiką – informuje serwis comparic.pl. W powstanie genomu w postaci NFT zaangażowana jest także platforma Oasis Labs.

Genom w postaci NFT

Naukowiec, który zdecydował się na ten niezwykle zaskakujący ruch, wykłada na słynnych uniwersytetach, takich jak Harvard i MIT. To pierwszy człowiek, który publicznie udostępnił sekwencję własnego genomu do badań.

Aukcja rozpocznie się niedługo, bo już 10 czerwca i przeprowadzona zostanie na rynku AkoinNFT. Miejsce to powstało w kwietniu tego roku jako inicjatywa znanego wokalisty i przedsiębiorcy o pseudonimie Akon.

Wspomniany serwis informuje, że idea sprzedaży genomu w formie tokena powstała w celu zwiększenia przejrzystości w branży danych genomowych. Podkreślono, że zapisanie go w formie NFT daje gwarancję możliwości zarządzania własnymi danymi oraz decydowanie, kto będzie mógł je odczytać.

AkoinNFT

Platforma, na której zamieszczony zostanie genom naukowca, powstała w celu tworzenia, projektowania oraz pisania i dystrybucji niewymiennych tokenów dla artystów.

Jej założyciel, senegalsko-amerykański raper i piosenkarz Aliaune Damala Badara Akon Thiam (Akon) podkreślał:

Wierzymy w artystów wszystkich talentów. Wspieramy artystów, ponieważ jesteśmy artystami i nigdy nie było lepszego czasu, aby oddać moc z powrotem w nasze wspólne ręce, aby stworzyć lepszą więź z fanami.

Za: Comparic.pl, hebergementwebs.com

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Bitcoin znów traci po wpisie Elona Muska

Następny wpis

Tony Hawk inwestował w bitcoiny zanim to było modne

Powiązane wpisy