Pożyczka od ręki – co należy widzieć?

pieniądze 50 euro w ręce mężczyzny

Pożyczki od ręki to produkt, który z upływem czasu zyskuje coraz większą popularność. Posiada on bowiem wiele istotnych zalet, które dla sporej rzeszy potencjalnych pożyczkobiorców są bardzo kuszące w krótkoterminowej perspektywie. Czym jednak są owe pożyczki od ręki? Jakie dokładnie są jej zalety, ale również wady? I w końcu, w jaki sposób można wziąć pożyczkę od ręki? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Czym jest pożyczka od ręki?

Pożyczka od ręki w Net Credit to produkt finansowy, którym dysponują instytucje pozabankowe. Przeznaczony jest on dla osób fizycznych i stanowi idealną pomoc finansową w przypadku, gdy pojawią się jakieś nagłe i niespodziewane wydatki. W taki przynajmniej sposób najczęściej reklamowy jest ów produkt. Warto wiedzieć również o tym, że pożyczki od ręki udzielane są na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego, ustawy antylichwiarskiej oraz ustawy o kredycie konsumenckim.

Jakie są wady i zalety pożyczki od ręki?

Pożyczka od ręki nie jest produktem idealnym, przez co posiada zarówno zalety, jak i wady. Do głównych jej zalet, które skłaniają rzesze klientów do zaciągania tychże pożyczek, można zaliczyć:

 • elastyczność – klient może swobodnie wybierać kwotę oraz termin pożyczki,
 • mała ilość formalności – dokumenty potrzebne do wzięcia pożyczki są ograniczone do minimum,
 • przeznaczenie pieniędzy – pożyczkobiorca może zrobić z pożyczonymi pieniędzmi, co tylko chce,
 • krótki okres czasu, po którym pieniądze pojawią się na koncie bankowym – zazwyczaj już w ciągu kilkunastu minut od pozytywnej weryfikacji wniosku o pożyczkę, pieniądze zostają przelane na wskazane przez nas konto bankowe,

Do wad pożyczek od ręki należy z kolei zaliczyć:

 • weryfikację w bazach dłużników – firmy chcą wiedzieć, czy osoba, która ma zamiar wziąć u nich pożyczkę, znajduje się na liście dłużników. Pożyczka przez internet bez bik nie jest więc możliwa do zaciągnięcia.
 • niska kwota pożyczki w porównaniu z kredytem – instytucje pozabankowe nie pożyczają tak dużych pieniędzy, jak banki. Zwykle to maksymalnie 5,000 zł.

Jak wziąć pożyczkę od ręki?

Proces zaciągnięcia pożyczki od ręki jest prosty, szybki i może być bardzo wygodny. Ów rodzaj pożyczki można zaciągnąć zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Poniżej znajduje się cały proces wzięcia pożyczki online, przedstawiony krok po kroku:

 1. Na początku należy wejść na stronę, interesującej nas instytucji pozabankowej, z usług, której zamierzamy skorzystać. Wyznaczamy kwotę, a także termin spłaty pożyczki.
 2. Następnie przechodzimy do wypełnienia wniosku o pożyczkę. Należy w nim uzupełnić m.in.: takie informacje jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania lub zameldowania, numer telefonu, PESEL, numer rachunku bankowego, numer i seria dowodu osobistego oraz informacje o dochodach.
 3. Kolejny krok to weryfikacja naszej tożsamości. Zazwyczaj odbywa się to w ramach przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę (1 zł lub 1 gr). Czasami instytucje pozabankowe przeprowadzają weryfikację przy pomocy aplikacji mobilnej bądź skontaktowaniu się bezpośrednio z wnioskującą o pożyczkę osobą.
 4. Po weryfikacji pozostaje czekanie na decyzję pożyczkodawcy, który musi rozpatrzyć nasz wniosek. Trwa to zazwyczaj od kilku minut do maksymalnie kilku dni. Zazwyczaj natomiast decyzja jest podejmowana w przeciągu 1 dnia.
 5. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze powinny pojawić się na naszym koncie bankowym w ciągu kilkunastu minut.

Należy także pamiętać o tym, że nie każdy może wziąć pożyczkę od ręki. Koniecznym jest spełnienie kilku, następujących warunków.

Warunki uzyskania pożyczki od ręki

Aby móc ubiegać się o pożyczkę od ręki, należy spełnić kilka wymogów. Są to między innymi:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • posiadać rachunek bankowy,
 • posiadać ważny numer telefonu oraz e-mail,
 • być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej,
 • posiadać polski adres zamieszkania,
 • mieć zdolności do czynności prawnych,
 • mieć zdolność kredytową i brak negatywnych wpisów w bazach dłużników, świadczących o byciu nierzetelnym dłużnikiem.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

cMetal i rosyjska konsternacja z powodu Wobi-Stal

Następny wpis
blockchain

Blockchain jako podstawa kryptowalut i nie tylko. Co to jest i jak działa? Dlaczego warto poznać tę technologię?

Powiązane wpisy

AI i kryptowaluty

Kryptowaluty niektórym zdają się być czarną magią. Wiele osób natomiast zdobywa wiedzę na ich temat, co pozwala zarabiać i dobrze inwestować swoje pieniądze. Podczas analizy rynku kryptowalut warto przeanalizować naprawdę dużo informacji - pomaga to w skutecznym poruszaniu się w rynku krypto.
Czytaj więcej