NFT coraz bardziej popularne. Ogromny wzrost w ciągu roku

Niewymienialne tokeny zaczynają robić karierę w świecie inwestycji. W ciągu zaledwie roku wartość rynku NFT z kilkunastu milionów wzrosła do ponad 2,5 miliarda dolarów!

Informując o ogromnym wzroście wartości tego rynku, serwis comparic.pl podkreśla że po początkowo dużym wzroście na początku tego roku, teraz mamy do czynienia ze zdecydowanym spowolnieniem rozwoju sprzedaży NFT.

Sprzedaż NFT rośnie. 15 tysięcy transakcji tygodniowo

Dane rynkowe Dune Analytics cytowane przez agencję prasową Reutera mówią o średnio 15 tysiącach transakcji każdego tygodnia począwszy od marca tego roku.

Jeśli chodzi o najdroższą transakcję, w tej chwili jest nią cyfrowy obraz, który w tradycyjnym domu aukcyjnym zlicytowano za 69,3 mld dolarów. Do jego sprzedaży doszło w marcu i do tej pory nie udało się pobić tego rekordu.

Podejście do kupowania przedmiotów w wersji cyfrowej jest dwojakie. Jednym zależy na tworzeniu kolekcji NFT, inni liczą na wzrost cen i możliwość zarobienia większych pieniędzy.

NFT, o których usłyszał cały świat

Choć nie udało się do tej pory przebić kwoty, jaką zapłacono w marcu za wspomniany obraz, kilka innych transakcji stało się słynnych na całym świecie. Za 4 miliony dolarów udało się sprzedać zdjęcie psa rasy Shiba Inu, które wykorzystano do stworzenia kryptowaluty DOGE.

Inną głośną transakcją była sprzedaż filmu sprzedaż filmu „Charlie bit my finger”. Ten token poszedł „tylko” za 760 tysięcy dolarów. Autorzy nagrania mają dzięki tym pieniądzom zapłacić za swoją edukację.

Za: Comparic.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Bitcoin (i nie tylko) uodparnia się na wpisy Elona Muska

Następny wpis

Płatność kryptowalutami w domu aukcyjnym? To już się dzieje

Powiązane wpisy