Metaverse. Facebook zainwestuje w “internet przyszłości” 50 mln dolarów

Metaverse ma w przyszłości zastąpić tak dobrze nam dziś znany internet. Pomysł ten jest realizowany już teraz, a Facebook ma zamiar zainwestować aż 50 milionów dolarów.
Metaverse. Facebook inwestuje 50 mln dolarów

Inwestycja Facebooka jeśli chodzi o metaverse ma oczywiście na celu przyspieszenie rozwoju tego pomysłu. Pierwsze informacje na temat zainteresowania tematem ze strony cyfrowego giganta pojawiły się już jakiś czas temu.

Metaverse wpadł w oko Facebookowi

Słowo metaverse ma określać „internet przyszłości”, stworzone zostało przez połączenie słów „meta” [ang. „poza”] oraz „verse” [ang. skrót od „universe” – wszechświat”]. Koncepcja ta zakłada powstanie internetu w wersji trójwymiarowej, mającej łączyć świat wirtualny z rzeczywistym – wyjaśnia serwis Bitcoin.pl.

Facebook informując o planach zainwestowania w ten pomysł aż 50 milionów dolarów dodał, że nie jest to coś, co może powstać w krótkim czasie i zostać zbudowane przez jedną tylko firmę. Już teraz amerykański serwis społecznościowy zapowiada plany współpracy między innymi z ekspertami, aby metaverse stał się faktem.

Metaverse. Czym ma być „internet przyszłości”?

Miejsce to ma pozwalać ludziom między innymi na wymienianie się cyfrowymi przedmiotami oraz wchodzenie w interakcje. Umożliwić to mają nasze awatary, które będą poruszać się w świecie “internetu przyszłości”.

Jak podkreśla wspomniany serwis, już teraz twórcy kryptowalut tworzą własne miejsca tego rodzaju. Chodzi między innymi o zbudowany na blockchainie Metaverse firmy Decentraland.

Za: Bitcoin.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
portfel kryptowalut

Portfel kryptowalut – czym jest i jak go założyć?

Następny wpis
DC Comics. Darmowe NFT z Batmanem

DC Comics wypuści serię NFT. Będą za darmo!

Powiązane wpisy