NFT na Instagramie?

Instagram może czekać istna rewolucja. Zdaniem dewelopera aplikacji mobilnych Alessandro Paluzzi, w aplikacji ma się pojawić funkcja dotycząca NFT.

Jak informuje serwis beincrypto.pl, Paluzzi często znajduje aktualizacje aplikacji mobilnych z wyprzedzeniem. Tym razem rzecz dotyczy jednego z najpopularniejszych programów na smartfony – Instagrama. Informacje na ten temat deweloper przekazał za pośrednictwem Twittera.

Instagram: Pojawią się zdjęcia „Collectibles”?

Paluzzi napisał o możliwych aktualizacjach, które miałyby dotyczyć nie tylko Instagrama, ale i Twittera. Jego zdaniem obie aplikacje mają dostać ważne aktualizacje, które miałyby dodać nowe usługi w Chipper Cash i Wealthsimple.

We wspomnianym wpisie deweloper zaprezentował zrzuty ekranu z Instagrama z nową opcją pt. „Collectibles”. Z wpisu wynika, że użytkownicy aplikacji mogliby sprzedawać zdjęcia w cyfrowej formie niewymienialnych tokenów.

Szef Instagrama wspominał o monetyzacji dla twórców

Takie posty na Instagramie miałyby otrzymać etykietkę „Collectible” właśnie. Będzie to informacja na temat możliwości zakupienia NFT po przejściu doi postu.

Co ciekawe, choć nie ma obecnie oficjalnych doniesień w tej sprawie, kwestia monetyzacji dla twórców została poruszona przez szefa Instagrama. Adam Mosseri mówił o chęci dodania funkcji płatniczych do platformy. Miałyby one pomagać twórcom zarabiać w aplikacji.

Choć trudno mówić obecnie o czymś pewnym, taka decyzja Instagrama stanowiłaby ogromny przełom jeśli chodzi o dzieła w formie cyfrowej. Nie tylko Instagram byłby w tej kwestii pionierem, ale cały rynek NFT na pewno zyskałby w oczach potencjalnych inwestorów.

Za: Beincrypto.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Płatność kryptowalutami w domu aukcyjnym? To już się dzieje

Następny wpis

Bitcoiny na wysypisku. Mężczyzna chce szukać dysku, na którym jest klucz do… 250 mln dolarów

Powiązane wpisy