Chiellini wypuścił swoje NFT. Fani włoskiej piłki będą zachwyceni!

Od pewnego czasu niewymienialne tokeny zyskują sporą popularność w świetle sportu. Tym razem swoje własne NFT wyemitował jeden z niezwykle popularnych włoskich piłkarzy. Na platformie Blockasset będzie można kupić cyfrowe przedmioty z kolekcji przygotowanej przez Giorgio Chielliniego.

Chiellini to dla fanów włoskiej piłki żywa legenda. Kapitan reprezentacji Włoch, która jeszcze dziś zagra w finale Mistrzostw Europy w piłce nożnej przeciwko Anglii, a także jeden z podstawowych graczy Juventusu. Teraz amatorzy włoskiej piłki kopanej będą mogli zacząć tworzyć własną kolekcję cyfrowych przedmiotów, zaczynając od NFT stworzonych wypuszczonych właśnie przez tego słynnego piłkarza.

Chiellini wypuszcza swoje NFT

Jak informuje serwis bitcoin.pl, kolekcja NFT dostępna na wspomnianej platformie ma oferować także niezwykle ciekawe bonusy. Właściciele tokenów będą mogli porozmawiać online z Chiellinim, a także otrzymać jedną z koszule, w jakiej piłkarz wystąpił na tegorocznym Euro. W grę wchodzi też podpisana przez włoskiego obrońcę para butów piłkarskich i zdjęcie z autografem. W loterii będzie też można wygrać bilet na mecz Starej Damy czy reprezentacji Włoch.

Nie tylko Chiellini. Kariera NFT w piłce nożnej

W świecie piłki nożnej NFT powoli zaczynają robić niemałą karierę i Chiellini nie jest tutaj wyjątkiem. Jak już informowaliśmy na naszym serwisie, bilety w takiej formie sprzedawać będzie FC Dynamo Kijów. Ukraiński klub piłkarski ma zamiar w tej kwestii stać się liderem technologicznym w Europie.

Na tym jednak nie koniec. W sprzedaży będą też NFT wypuszczone przez federację piłki nożnej z Brazylii i Francji. Kolekcjonerzy będą więc mogli pochwalić się chociażby cyfrowymi kartami z podobiznami słynnych brazylijskich i francuskich piłkarzy. Nic dziwnego, że podobną ścieżką podążył w końcu Giorgio Chiellini. Zapewne podobnych informacji będzie coraz więcej.

Za: Bitcoin.pl

Źródło zdjęcia: PUMA (mynewsdesk.com) via Wikipedia, CC BY 3.0

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Bitcoiny na wysypisku. Mężczyzna chce szukać dysku, na którym jest klucz do… 250 mln dolarów

Następny wpis

NFT od Twittera. Właściciele założyli organizację

Powiązane wpisy