Tony Hawk inwestował w bitcoiny zanim to było modne

Pamiętacie jeszcze Tony’ego Hawka? Najsłynniejszy skater na planecie przyznał, że już dziewięć lat temu uznał bitcoina za walutę, która będzie przyszłością i warto w nią inwestować.

Hawk poza sukcesami w sporcie miał również nosa do interesów. W trakcie konferencji Bitcoin 2021, która odbyła się w Miami, poinformował że już w 2012 roku po raz pierwszy zainwestował w kupno tej kryptowaluty. Przyznał, że już wtedy uważał je za przyszłość finansów.

Tony Hawk zainwestował w bitcoiny prawie dekadę temu

Jak informuje serwis bithub.pl, skater o bitcoinach przeczytał na łamach strony Silk Road. Stwierdził wówczas, że jest to niezwykle przyszłościowa waluta. Wrażenie miała na nim zrobić szybkość transakcji, a także ich międzynarodowośc.

Co ciekawe, sportowiec nie ma zamiaru sprzedawać swoich bitcoinów. Do tej pory nie zrobił tego ani razu, jednak w 2012 roku przekazał cztery na cele charytatywne i tej zasady ma zamiar trzymać się w przyszłości.

Czas na NFT

Jak informuje wspomniany serwis, poza inwestowaniem w bitcoiny, Tony Hawk chce zainteresował się też rynkiem niewymiennych tokenów (NFT). Ma zamiar sprzedać w ten sposób film, na którym wykonuje trick ollie 540.

Bitcoin jest kryptowaluta, którą wprowadzono w 2009 roku. Odpowiadał za to Satoshi Nakamoto (według innych informacji, jest to grupa osób). Do tej pory oprogramowanie do obsługi tego rozwiązania zostało pobrane aż 5,5 mln razy.

W latach kiedy Tony Hawk zaczął inwestować w tę kryptowalutę, pojedynczy bitcoin wart był tyle, co jeden z pluszaków spod szyldu Gangu Świeżaków – informuje serwis finanse.wp.pl. Dzisiaj jest wart około 115 tys. złotych.

Za: bithub.pl, finanse.wp.pl

Źródło zdjęcia: TimothyJ via Flickr, CC BY 2.0

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Genom jako NFT. Nietypowa aukcja znanego genetyka

Następny wpis

Koniec kopania bitcoinów w Iranie. Przynajmniej do 22 września

Powiązane wpisy