Współzałożyciel Apple o Bitcoinie: Jest cenniejszy od złota

Steve Wozniak, który znany jest przede wszystkim jako współzałożyciel przedsiębiorstwa informatycznego Apple Computer Inc. (obecnie Apple). Po raz kolejny niezwykle przychylnie wypowiedział się w kwestii Bitcoina. Ocenił, że jest on cenniejszy od złota.

Słowa pochwały padły w trakcie wydarzenia Jalisco Talent Land Digital – podaje raport El Sol de Mecixo. Wozniak, który w dziedzinie technologii był swego czasu jednym z największych wizjonerów, ocenił że Bitcoin jest „najbardziej niesamowitym matematycznym cudem”.

Współzałożyciel Apple niezwykle przychylnie o Bitcoinie

Współzałożyciel jednej z najważniejszych firm komputerowych w historii podkreślił, że wciąż na Ziemi znajdujemy złoto, choć pewnego dnia będziemy je zapewne produkować je w fabrykach. Zupełnie inaczej jest z Bictoinem, który ma swoją stałą podaż. Zatrzyma się ona na liczbie 21 milionów, przy czym dotychczas wydobytych już zostało 18 spośród nich

Dlatego właśnie zdaniem Wozniaka BTC jet w tej chwili cenniejszy od złota. Jak przypomina serwis beincrypto.pl, od pewnego czasu niezwykle trudno jest o jego wydobycie, w związku z wrogością władz chińskich, sytuacja nieco się zmieniła.

Bitcoin przestaje reagować na wpisy Elona Muska

Co istotne, zdecydowanie większa jest też odporność rynku kryptowalut na wahania, do których dochodziło w poprzednich miesiącach bardzo często. Przez pewien czas jeden wpis Elona Muska na Twitterze potrafił doprowadzić do istotnego trzęsienia ziemi. Jego ostatnie wiadomości jednak nie mają już takiego wpływu na rynek.

Za: Beincrypto.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

NFT od Twittera. Właściciele założyli organizację

Następny wpis
portfel bitcoin

Portfel bitcoin – sposób na przechowywanie kryptowaluty

Powiązane wpisy