Lay’s idzie w NFT. Jest już pierwszy token w Rumunii

NFT stają się coraz bardziej popularne wśród znanych marek. Tym razem niewymienialne tokeny znalazły się na celowniku marki Lay’s.
NFT. Lay's wypuszcza swój pierwszy token

Znana marka chipsów postanowiła wypuścić swoje własne NFT. Jak informują media, jest to związane z kampanią reklamową Lay’s którą wielu z nas kojarzy z telewizji czy sklepowych półek.

NFT. Lay’s dołącza do grona firm zainteresowanych tokenami

Serwis bitcoin.pl informuje, że jedna z najsłynniejszych marek chipsów nawiązała w tym celu współpracę z Project Ark. W Rumunii uruchomiono projekt niewymienialnego tokena należącej do PepsiCo firmy.

„Dziel się uśmiechami z Lay’s” to nazwa NFT, które Lay’s wypuściło w Rumunii. Token odnosi się do uśmiechu jako głównego elementu strategii marketingowej firmy. Kampania z nim związana pojawiła się po raz pierwszy w 2018 roku w Stanach Zjednoczonych. Znana jest także w Polsce.

Co ciekawe, Lay’s za częścią zysków ze sprzedaży swoich produktów dzieli się z międzynarodową organizacją charytatywną Operation Smile. Zajmuje się ona medycyną dziecięcą.

NFT od Lay’s. Co zawiera?

Niewymienialny token od Lay’s to układ ponad 3000 uśmiechów. Wyemitowano go w sieci Polygon. Jest ona bardziej energooszczędna od głównej sieci Ethereum.

Token NFT od Lay’s został wystawiony na aukcji poprzez Open Sea. W tej chwili zaoferowano już ponad 300 tysięcy dolarów za token wypuszczony przez markę. Lay’s zapowiedziało, że wszelkie wpływy ze sprzedaży tokena przekaże czterem organizacjom charytatywnym działającym na terenie Rumunii.

Za: Bitcoin.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
kryptowaluta

Kryptowaluta – czym jest, jak działa i jakie są rodzaje kryptowalut? Gdzie kupować kryptowaluty?

Następny wpis
Kryptowaluty. Nastolatek i siostra zarabiają tysiące dolarów

Kryptowaluty. Nastolatek i jego dziewięcioletnia siostra zarabiają dziesiątki tysięcy dolarów!

Powiązane wpisy