Ile kosztuje wizyta u dentysty? Cennik usług dentystycznych

Dentystę przeważnie doceniamy w chwili, gdy mamy problemy z zębami. Wtedy udajemy się do wybranego gabinetu dentystycznego. A przy tym zastanawiamy się, ile kosztuje wizyta u dentysty. Boimy się bowiem, by cena nie odstraszyła nas bardziej niż wiertło.
ile kosztuje wizyta u dentysty

Ile kosztuje wizyta u dentysty – od czego zależy cena usług?

Poszczególne usługi mogą mieć różne ceny zależnie od wielu czynników. I chodzi tutaj nie tylko o kwestię lokalizacji. Choć trzeba przyznać, że w większych miastach możemy oczekiwać, że dentysta będzie brał znacznie większe kwoty niż w mniejszych. Wiele też zależy od części kraju, konkurencji, renomy danego dentysty, jego doświadczenia czy opinii o gabinecie. Z pewnością jednak nie potrzeba rezygnować z inwestowania w kryptowaluty, aby móc wybrać się do dentysty. Więcej o tym, jaki jest koszt wizyty oraz na co zwracać uwagę u stomatologa przeczytasz w serwisie Dentinfo.

Jednak rzecz bywa jednak niezmienna, jeśli chodzi o to, ile kosztuje wizyta u dentysty. W przypadku zwykłego założenia plomby konieczne jest zwrócenie uwagi na parę aspektów. Cena zależy przede wszystkim od materiału, którym zostanie wypełniony ubytek. Wiele też zależy od tego, jak duża jest dziura i jak wiele materiału będzie konieczne.

Ile kosztuje wizyta u dentysty – ceny wypełnienia ubytków

Najczęściej udajemy się do gabinetu dentystycznego, gdy zacznie się rozwijać w naszej jamie ustnej próchnica. Czasami dochodzi do tego, że odczuwamy ból. Dlatego zamiast czekać, warto czym prędzej udać się do dentysty, jeśli nie chcemy stracić zęba.

W przypadku niewielkiego ubytku koszty nie będą wysokie. Jest to zaledwie 80-150 zł. Najdroższej wychodzi to w stolicy. Mniej zapłacimy w województwie lubelskim (w małych miejscowościach może to być nawet koszt jedynie 70 zł). W stolicy województwa koszty także nie wykraczają poza średnią, gdyż wynoszą ok 90-100 zł.

Na północy ceny są już wyższe. Za mała plombę może nam przyjść zapłacić powyżej 100 zł. W Gdyni jest to 140 zł, w Szczecinie nawet 200 zł.

Ile kosztuje wizyta u dentysty – ceny zabiegów profilaktycznych

Wśród podstawowych zabiegów dentystycznych wymieniamy przeważnie profilaktyczną wizytę u dentysty, która powinna odbywać przynajmniej raz na pół roku, a najrzadziej raz na rok. Dzięki temu możemy zapobiegać próchnicy i rozwojowi chorób.

Usuwanie kamienia nazębnego metodą skalingu kosztuje przeważnie w okolicach 100-250 zł. Wiele zależy od miasta, w którym udany się na ten zabieg. W przypadku piaskowania ceny są niższe i nie przekraczają przeważnie 100-150 zł.

Czasami też można zdecydować się na pakiet, który będzie łączył w sobie skaling, piaskowanie oraz lakierowanie. Wtedy to, ile kosztuje wizyta u dentysty, jest kwotą rzędu 250-450 zł.

Ile kosztuje wizyta u dentysty – borowanie i leczenie kanałowe

Każdy koszt zależy od miejsca, w którym udajemy się na wizytę. W przypadku borowania ceny wahają się między 100 a 180 zł. Sam zabieg przeważnie przeprowadza się bez znieczulenia, chyba że pacjent tego potrzebuje. Trzeba jednak przyznać, że jest to krótki (maksymalnie 20 min) zabieg.

W przypadku leczenie na NFZ, nie musimy martwić się tym, ile kosztuje wizyta u dentysty. Jednak musimy pamiętać, że wtedy dostajemy gorsze plomby. Jeśli zależy nam na trwałej, lepiej udać się do prywatnego lekarza. Wtedy otrzymamy białe plomby dostosowane do koloru naszych zębów. Są one stworzone z materiału światłoczułego. Jednak ich koszt może sięgać nawet 200-300 zł zależnie od wielkości ubytku.

Jeśli nasze zęby są bardziej zniszczone, będzie konieczne przeprowadzenie leczenia kanałowego, które przeważnie kosztuje ok 150zł. Ale to w przypadku leczenie jednego kanału. Im ich więcej, tym wyższa kwota, ale też niższa za jeden kanał.

Podsumowanie – ile kosztuje wizyta u dentysty

Jak widać koszty prywatnego leczenie u dentysty nie należą do niskich. Zwłaszcza gdy mamy wiele do zrobienia z naszymi zębami. Jeśli zatem nie chcemy być narażeni na większe kwoty, warto regularnie odwiedzać gabinet i poddawać się profilaktycznemu badaniu. Dzięki temu nasze zęby będą nam dłużej służyć.

W kwestii tego, ile kosztuje wizyta u dentysty, trzeba liczyć się z różnymi kosztami zależnie od miejsca, w którym skorzystamy z usług, oraz zależnie od ich rodzaju, a także paru innych czynników.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Zakup samochodu za pieniądze z kryptowalut

Zakup samochodu za pieniądze z kryptowalut – co warto wiedzieć?

Następny wpis
l4 a inwestowanie w kryptowaluty

Czy podczas L4 można inwestować w kryptowaluty?

Powiązane wpisy