Canarinhos będą mieli swoje NFT

Wiele wskazuje na to, że NFT mogą zrobić szczególną karierę w świecie sportu. Tym razem swoją kolekcję tokenów fanowskich uruchamia brazylijska Narodowa Federacja Piłki Nożnej (CBF).

Federacja podpisała w tej sprawie umowę z turecką firmą zajmującą się kwestią blockchain. Bitci ma współpracować z Brazylijczykami w kwestii dostarczania gotowych tokenów NFT. Kupować będą je mogli fani brazylijskiej piłki nożnej na całym świecie – podkreśla serwis beincrypto.pl.

Wiadomo, jakie tokeny będą w sprzedaży

Niestety obecnie nie ma szerszych informacji na temat tego, kiedy będzie można kupić wspomniane tokeny. Daty mają zostać dopiero ustalone przez oba podmioty.

Wiadomo natomiast, że oferowane przez Bitci karty będą przedstawiać zarówno męską, jak i żeńską reprezentację tego kraju w piłce nożnej. Co więcej, dostępne będą też NFT z zawodnikami U20 czy U17.

Zdaniem Brazylijczyków, karty pozwolą fanom na całym świecie łączyć się ze swoją ukochaną drużyną. Nie jest w końcu tajemnicą, że reprezentacja tego kraju ma szczególne miejsce w sercu wielu fanów piłki nożnej.

To jednak nie koniec wieści na temat cyfrowego rozwoju CBF. Umowa zakłada również, że od tej pory Bitci będzie oficjalną kryptowalutą brazylijskiej drużyny. Federacja nie będzie więc mogła współpracować z innymi firmami korzystającymi z blockchain w trakcie trwania obecnej umowy.

Brazylia nie jest pierwsza

Brazylia staje się kolejnym punktem na sportowej mapie NFT. Do tej pory informowaliśmy już chociażby o podobnej decyzji Francuskiego Związku Piłki Nożnej. Uruchomił on oficjalną linię tokenów z poszczególnymi reprezentantami.

Jeszcze wcześniej klub Dynamo Kijów zdecydował się na emisję biletów na sezon 2021 właśnie w formie niewymienialnych tokenów. Włodarze przyznali, że to dopiero początek rozwoju w tym kierunku, a klub ma zamiar stać się największym liderem technologicznym piłki nożnej w Europie.

Za: Beincrypto.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

USA: Kryptowalutami można już opłacić składkę ubezpieczeniową

Następny wpis

Kod WWW w formie NFT sprzedany za ponad 20 mln złotych

Powiązane wpisy