„Zero Contact”. Powstał film w formie NFT z Anthonym Hopkinsem w roli głównej. Zobacz zwiastun!

Już w tym miesiącu w sieci będzie można obejrzeć film „Zero Contact”. Jest on niezwykle nietypową produkcją, która będzie sprzedawana w formie niewymienialnych tokenów (NFT).
Zero Contact. Anthony Hopkins

„Zero Contact” wyróżnia się na tle konkurencji nie tylko formą dystrybucji. Niezwykły jest też sposób, w jaki go nakręcono. Wszystko przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2.

„Zero Contact”. Film nakręcony zdalnie

„Zero Contact” to produkcja, która jest całkowicie niekonwencjonalna. Już sam sposób nakręcenia filmu stanowi całkowitą nowość. Powstał w aż 17 krajach, ale nie było koniecznie wykorzystanie gigantycznego budżetu na podróże. Aktorzy grający w filmie nigdy się nie spotkali!

Film „Zero Contact” został w całości nakręcony zdalnie. Oznacza to, że poszczególne ujęcia powstawały w domach aktorów, którzy nie mieli ze sobą kontaktu. Produkcja została nakręcona w trakcie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w ubiegłym roku i powstała dzięki programowi do wideokonferencji „Zoom”.

Co ciekawe, sam program został użyty nie tylko do nakręcenia poszczególnych scen. Był on także wykorzystywany jako narzędzie do montażu.

„Zero Contact”. O czym jest ten film?

Thriller, w którym główną rolę gra Anthony Hopkins, osnuta jest wokół historii dotyczącej pewnej maszyny. Ma ona rozwiązać największe problemy, z jakimi boryka się ludzkość.

Wspomniane urządzenie może też jednak doprowadzić do zguby i końca świata. Aby temu zapobiec, piątka bohaterów musi ze sobą współpracować. Łączy ich technologiczny potentat, którego gra Hopkins.

„Zero Contact”. Pierwszy film w formie NFT

Najbardziej nietypowa jest jednak forma dystrybucji tego dzieła. Film będzie sprzedawany w formie niewymienialnych tokenów. Będzie je można kupić poprzez platformę Vuele – premiera już 24 września.

Prezes Enderby Entertainment Rick Dugdale, który zajął się również reżyserią, podkreśla że wykorzystanie technologii blockchain sprawi że będziemy mieć do czynienia z niedoborem kopii. Jednocześnie uniemożliwi to podrobienie filmu i będzie ochroną przed piractwem.

Za: Comparic.pl

Źródło zdjęcia: Elena Torre via Flickr, CC BY-SA 2.0

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Salwador. Bitcoin stał się oficjalną walutą

Salwador: Bitcoin stał się oficjalną walutą tego kraju

Następny wpis
Ukraina kryptowaluty

Ukraina: Kryptowaluty stają się legalne. Bitcoin zostanie oficjalną walutą?

Powiązane wpisy
Bitcoin z rekordowym ATH

Bitcoin z rekordowym ATH w historii

Bitcoin z rekordowym ATH. W ciągu kilku ostatnich godzin kryptowaluta zwiększyła kurs do około 63 800 $, poprawiając dotychczasowe osiągnięcie z kwietnia, kiedy to wartość wynosiła 63 400 $. Oznacza to wzrost na poziomie 16% w skali 7 dni i ok. 3% w ciągu 24h. Tak wysokie kwoty to efekt ostatnich dobrych wiadomości o zatwierdzeniu ETF futures BTC i stricte bitcoinowych ETF.
Czytaj więcej