Salwador: Bitcoin stał się oficjalną walutą tego kraju

Salwador. Bitcoin stał się w tym kraju oficjalną walutą, co ma miejsce po raz pierwszy w historii. Choć decyzja ta zaskoczyła wielu, pojawiają się też głosy ostrej krytyki.
Salwador. Bitcoin stał się oficjalną walutą

Salwador. Bitcoin będzie tu oficjalnym środkiem płatniczym. Taka decyzja niesie ze sobą liczne konsekwencje. Chodzi między innymi o konieczność honorowania bitcoina jako środka płatniczego.

Salwador: Bitcoin to oficjalna waluta tego kraju obok dolara

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele bardzo mocno wspierał zmiany dotyczące bitcoina w jego kraju. Jego zdaniem Salwadorczycy zaoszczędzą w ten sposób rocznie około 400 milionów dolarów. Tyle właśnie zdaniem prezydenta wydaje się na prowizje od przelewów – relacjonuje serwis wirtualnemedia.pl.

Decyzja tego kraju oraz działania prezydenta już teraz wpływają na kurs bitcoina. Aby zachęcić do kryptowaluty mieszkańców Salwadoru, prezydent obiecał każdemu 30 dolarów w tej właśnie kryptowalucie. Efekt? Jej kurs spadł o 4 procent w kilka godzin.

Salwador: Bitcoin po raz pierwszy oficjalną walutą. Co robią politycy?

Salwador postanowił sam zainwestować w bitcoina. Kupiono ich 400, co kraj kosztowało 80 milionów w przeliczeniu na złotówki. Już w czerwcu tego roku politycy uznali, że czas uznać bitcoina za oficjalną walutę kraju. Decyzja władz o wykorzystaniu tej kryptowaluty jako części rezerwy finansowej jest krytykowana przez wielu mieszkańców.

Powstała też aplikacja, która pozwala na kupowanie i sprzedawanie bitcoinów. Nazywa się Chivo, a logowanie odbywa się poprzez użycie dowodu osobistego. Pojawiają się też poważniejsze głosy krytyki. Według niektórych, sytuacja może być wykorzystana do ułatwienia prania brudnych pieniędzy.

Za: spidersweb.pl, wirtualnemedia.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Kryptowaluty. Nastolatek i siostra zarabiają tysiące dolarów

Kryptowaluty. Nastolatek i jego dziewięcioletnia siostra zarabiają dziesiątki tysięcy dolarów!

Następny wpis
Zero Contact. Anthony Hopkins

„Zero Contact”. Powstał film w formie NFT z Anthonym Hopkinsem w roli głównej. Zobacz zwiastun!

Powiązane wpisy