Epic Games otwarte na NFT

Firma Epic Games jest jedną z tych w branży gier komputerowych, która nie ma nic przeciwko kryptowalutom oraz NFT. W przeciwieństwie do Valve, Epic ma zamiar współpracować z programistami w tej kwestii.
Epic Games

Epic Games nie jest zainteresowane NFT, jednak dotyczyć ma to tylko własnych gier firmy – podkreśla serwis ithardware. We wpisie na Twitterze dyrektor generalny Epic dał do zrozumienia, że produkcje korzystające z bockchain będą tam mile widziane.

Epic Games otwiera się na NFT

Tim Sweeney we wspomnianym Twitcie podkreślił, że Epic Games Store chętnie przyjmie pod swoje strzechy gry, które korzystają z technologii blockchain. W rozmowie z „The Verge” firma zapowiedziała jednak też, że ma zamiar przedstawić szczegóły dotyczące takiej współpracy.

Epic Games zapewnił też, że wyjaśnione zostaną zasady, na jakich tego rodzaju produkcje miałyby się pojawiać w wirtualnym sklepie Epic. Dodano, że firma chce zrozumieć, w jaki sposób programiści będą chcieli wykorzystać wspomnianą technologię w swoich produkcjach.

Epic Games nie mówi „nie” blockchain

We wspomnianym już wpisie dyrektora generalnego Epic można przeczytać, że firma ta jest otwarta jeśli chodzi o innowacje w dziedzinie technologii i finansów. Widać więc, że nie będzie tu mowy o podejściu podobnym do Valve. Ta ostatnia firma zablokowała w platformie Steam gry, które wykorzystują blockchain.

Cytowany już serwis dodał, że wpis Sweeneya oraz zapowiedzi Epic nie oznaczają jeszcze, że programiści, którzy nie mają czego szukać na Steamie, z automatu zostaną przyjęciu przez Epic Games Store. Firma sama wybiera, kto może dołączyć do programu samodzielnego publikowania gier. Dla Epic może to być jednak ciekawa droga jeśli chodzi o rywalizację z niekwestionowanym liderem rynku, jakim nadal pozostaje Valve.

Za: ithardware.pl

Źródło zdjęcia: Official GDC via Flickr, CC BY 2.0

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
dogecoin

Dogecoin – jak żart zmienił się w prężną kryptowalutę. Co powinieneś wiedzieć o DOGE i skąd się wzięła ta waluta?

Następny wpis
Bitcoin z rekordowym ATH

Bitcoin z rekordowym ATH w historii

Powiązane wpisy