NFT od Porsche trafiło na licytację. To wyjątkowy szkic samochodu

Marka Porsche postanowiła zaakcentować swoją obecność w świecie NFT. Pojawiła się pierwsza aukcja, na której można kupić cyfrową wersję projektu jednego z samochodów.
porsche

Jak czytamy w serwisie bitcoin.pl, pierwsza z aukcji to konsekwencja uruchomienia platformy Fanzone. Fani marki Porsche, którzy mają swoje kolekcje niewymienialnych tokenów, mogą ją teraz poszerzyć o wyjątkowy eksponat.

Porsche i NFT. Aukcja potrwa do 6 sierpnia

Aukcja ruszyła 2 sierpnia. Zainteresowani elektroniczną wersją szkicu projektu fani marki mogą licytować NFT aż do 6 sierpnia. Autorem rysunku jest dyrektor Porsche ds. projektowania nadwozia.

Peter Varga podkreślił, że było to dla niego zupełnie nowe doświadczenie, kiedy musiał stworzyć szkic, który będzie licytowany jako obiekt cyfrowy. Przy jego tworzeniu inspirował się modelami takimi jak chociażby Porsche 911.

Pieniądze z NFT od Porsche na szczytny cel

Autor szkicu projektu samochodu od Porsche przyznaje, że firma jest niezwykle ciekawa odzewu, jaki wywoła rozpoczęta przed dwoma dniami aukcja. Co ciekawe, kupić można także fizyczną wersję rysunku.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży obu projektów zostaną przeznaczone na szczytny cel. Otrzyma organizacja non-profit Viva con Agua. Zajmuje się ona pracami nad zapewnieniem dostępu do czystej wody pitnej na całym świecie. Te niezwykle ważne projekty mają pomóc krajom takim jak chociażby Uganda.

Dyrektor naczelny Porsche Deutschalnd wyraził nadzieję, że NFT spotka się ze szczególnym zainteresowaniem nie tylko wśród fanów marki, ale i młodych osób. To właśnie w tej grupie wiekowej NFT stają się szczególnie popularne.

Za: Bitcoin.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Steve Jobs

30 tys. dolarów za podanie o pracę Steve’a Jobsa w formie NFT

Następny wpis
nft

Dom mody Louis Vuitton wypuścił specjalne NFT. Nie trafią jednak na aukcję

Powiązane wpisy