NFT budzi zainteresowanie wielkich graczy. Visa kupiła pierwszy token

NFT zainteresowały dostawcę usług płatniczych Visa. Po raz pierwszy firma postanowiła zainwestować w niewymienialne tokeny.
NFT i Visa

Visa zdecydowała się na kupno pierwszego NFT, na które wydano aż 150 tysięcy dolarów. Jak informują media, transakcja dotyczy jednego z tokenów z najsłynniejszej serii NFT.

NFT w kręgu zainteresowań Visa

Transakcja, której dokonała Visa, odbiła się echem w mediach na całym świecie. To kolejny dowód na to, że rynek ten staje się coraz większy, a tokeny NFT zyskują na popularności.

Jak czytamy w serwisie bithub.pl, transakcja dotyczyła NFT CryptoPunk o numerze 7610. Pochodzi on z najsłynniejszej serii niewymienialnych tokenów. Wydarzenie to może być przełomowe dla rynku, co podkreślają już teraz media. Decyzja Visa o zakupie pierwszego NFT świadczy o tym, że wielcy gracze również są zainteresowani niewymienialnymi tokenami m.in. z cyfrową sztuką.

Visa kupuje NFT za 150 tys. dolarów

Token na który zdecydował się finansowy gigant przedstawia kobiecą postać. To grafika stworzona z niewielkiej liczby pikseli, będąca częścią wspomnianej serii CryptoPunk. Łączna pula tokenów NFT wynosiła 10 tysięcy.

Visa zapłaciła za swoje pierwsze NFT pokaźną sumę. Token kosztował aż 150 tysięcy dolarów. Głos w sprawie zakupu, który jest teraz na ustach całego świata, zabrał dyrektor działu kryptowalut w Visa. Podkreślił on, że niewymienialny token będzie stanowił dodatek do kolekcji artefaktów. Mają one „celebrować przeszłość, teraźniejszość i przyszłość handlu” – cytuje słowa mężczyzny wspomniany już serwis.

Za: Bithub.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
NFT zyskują na popularności

NFT zyskują na popularności. Ogromny wzrost sprzedaży jednej z platform!

Następny wpis
NFT. Skała za ponad milion

NFT. Sprzedane! Cyfrowy kamień poszedł za ponad milion dolarów

Powiązane wpisy