Muzyk “The Prodigy” wchodzi na rynek NFT

Kolejna gwiazda muzyki zwróciła uwagę na możliwość zarobienia pieniędzy dzięki sprzedaży własnych tokenów niewymiennych (NFT). Maxim stworzył granaty żywiczne z sercem w środku.

Maxim jest nie tylko muzykiem The Prodigy, współpracował też z Madonną czy Nine Inch Nails – przypomina serwis muno.pl. Jest także artysta, który otworzył niedawno wystawę „Hope”, na której znalazły się hybrydy rzeźby, muzyki oraz filmu.

Dzieła powstawały przez rok

Prace można oglądać na stronie internetowej. To rezultat współpracy z Danem Pearce’em. Powstało łącznie 50 limitowanych edycji rzeźb, które były ręcznie malowane. 10 edycji specjalnych zawiera też kryształy Swarovskiego. Stworzenie dzieł zajęło im ponad rok.

Jedno z dzieł przedstawia syna Pearce’a, który chce wyjąć zawleczkę z granatu, w którego środku znajduje się serce. Ma ono symbolizować szczepionkę i nadzieję.

Co jeszcze dołączono do dzieł Maxima i Dana?

Do każdego z eksponatów dołączona jest karta pamięci, na której zapisano EP z czterema utworami „Hope”. Będzie ją można kupić tylko w zestawie z rzeźbami do końca sierpnia. Dodatkowo, będzie można obejrzeć film, w którym wspomniany już syn artysty opowiada o swoich przeżyciach związanych z wybuchem pandemii koronawirusa. Film dotyka tematu wpływu tej sytuacji na zdrowie psychiczne dzieci.

Pierwsza seria tokenów NFT, na które zostały przerobione żywiczne granaty (16 sztuk), 18 czerwca znalazła się na platformie Rarible.

Źródło zdjęcia: Herr Stern via Flickr, CC BY 2.0

Za: Muno.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Iran: Władze skonfiskowały 7000 koparek kryptowalut

Następny wpis

Start platformy Binance NFT Marketplace

Powiązane wpisy