Filipiny: Gry NFT uratowały ich przed biedą

Oparta na blockchain technologia NFT w niespodziewany sposób pomogła wielu Filipińczykom przetrwać kryzys gospodarczy związany z pandemią koronawirusa. Gdy mnóstwo osób straciło swoje źródło zarobku, wielu z mieszkańców Filipin zaczęło zarabiać na grach na urządzenia mobilne.

Film opowiadający o sytuacji Filipińczyków w trakcie pandemii koronawirusa został wyemitowany w maju na YouTube. Jak informuje salon24.pl, niektórzy z mieszkańców aby przetrwać ten trudny okres postanowili zacząć grać w gry mobilne, na których mogą zarabiać pieniądze.

Gra NFT, która dała pracę Filipińczykom

Chodzi o produkcję Axie Infinity. To gra typu play-to-earn i oparta jest na technologii blockchain. Uczestnicy mogą w niej zdobywać między innymi specjalne tokeny, które potem można spieniężyć na specjalnych giełdach.

Jak czytamy, w celu rozpoczęcia gry należy zainwestować w trzy postaci, które również są tokenami NFT. Są to równocześnie przedmioty kolekcjonerskie i gracze są dzięki temu ich właścicielami.

Gra z czasem stała się niezwykle popularna. To z kolei znalazło swoje przełożenie w cenach samych postaci. O ile na początku gracze musieli inwestować mniej więcej 5 dolarów, teraz ceny przekraczają już tysiąc USD.

NFT wymieniają na tradycyjne waluty

Opracowanie specjalnych stypendiów pozwoliło graczom na dzielenie się zyskami i wynajmowanie postaci innym graczom. Oni z kolei mogą grać w grę bez inwestowania znaczących sum.

Dzięki grze mobilnej wielu Filipińczyków znalazło dla siebie nowe zajęcie. Zarabiając na tokenach, mogą wymieniać je na kryptowaluty, a w dalszej kolejności na tradycyjne waluty.

Za: Salon24.pl, YouTube

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

“Kosmiczny Mecz” i NFT. Tokeny można zdobyć za darmo! Sprawdź, co trzeba zrobić

Następny wpis
NFT. Gry uratowały ich przed biedą

NFT to przyszłość. Współzałożyciel kryptowaluty uważa, że będą wszechobecne

Powiązane wpisy