Młodzi z pokolenia Z stawiają na kryptowaluty i NFT

Młodzi ludzie z pokolenia Z wolą inwestować w kryptowaluty. Według badania opublikowanego przez Gambler’s Pick zdecydowanie mniej chętnie lokują swoje pieniądze w tradycyjnych aktywach.

Gambler’s Pick w swoim badaniu o zdanie na temat preferencji dotyczących lokowania pieniędzy przepytał 872 osoby. 24 proc. z nich stanowili przedstawiciele pokolenia Z, 27% to milenialsi, 25% – pokolenie X. Ostatnią grupę stanowili przedstawiciele wyżu demograficznego lub ludzie starsi – 24 proc.

Pokolenie Z woli kryptowaluty

Badanie dowodzi, że ludzie z pokolenia Z chętnie w swoich decyzjach kierują się wewnętrznym buntem. Zdecydowanie wolą lokować swoje finanse w kryptowalutach czy nawet NFT niż w tradycyjnych aktywach.

Według autorów badania, zoomerzy lepiej radzą sobie z inwestycjami wysokiego ryzyka. Na bezpieczeństwo stawiają z kolei przedstawiciele wyżu demograficznego i starsi uczestnicy badania.

Skąd czerpią informacje?

Tym, co szczególnie interesujące jeśli chodzi o preferencje dotyczące lokowania pieniędzy przez pokolenie Z, jest źródło informacji. Zamiast wypracowywać własne zdanie na temat tego, w co warto inwestować, osoby z tego pokolenia wolą sugerować się poradami znalezionymi w sieci. Wskazują tu na media społecznościowe czy serwis Reddit. Liczą się też z opinią rodziny i przyjaciół.

Jak przypomina serwis bitcoin.pl, pokolenie Z stanowi grupa demograficzna, która przyszła na świat po milenialsach. To osoby urodzone pod koniec lat 90-tych, najmłodsi urodzili się w 2010 roku.

Za: Bitcoin.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

4 miliony dolarów za NFT ze słynnym zdjęciem, dzięki któremu powstał dogecoin

Następny wpis

Francuski Związek Piłki Nożnej przeciera szlaki w NFT

Powiązane wpisy