USA: Kryptowalutami można już opłacić składkę ubezpieczeniową

Kolejny przełom dotyczący kryptowalut. Pojawiła się pierwsza firma ubezpieczeniowa, która przyjmuje kryptowalutyw ramach płatności za składki.

Chodzi o Universal Fire &Casualty Insurance Company. Działająca na terenie Stanów Zjednoczonych firma ma w swojej ofercie ubezpieczenia majątkowe oraz wypadkowe dla właścicieli niewielkich firm.

Nie „czy”, ale „kiedy”

Branża, którą zajmuje się UFCIC jest niezwykle konkurencyjna – przypomina serwis beincrypto.pl. Aby stać się bardziej atrakcyjną szczególnie dla młodszego pokolenia, firma postanowiła otworzyć się na możliwość opłacania składek w formie kryptowaluty. Główny strateg i analityk firmy John Lucker przyznaje, że w tej kwestii pytanie nie brzmiało „czy”, ale „kiedy”.

Dzięki nowatorskiemu podejściu UFCIC, składki ubezpieczeniowe będzie można opłacać korzystając chociażby z Ethereum, Litecoin czy słynnego Bitcoina.

To nie koniec zmian

Firma przyznaje, że jest dumna z faktu, że stała się pierwszym amerykańskim ubezpieczycielem, który dał takie możliwości swoim klientom. Co więcej, zapewniono że to dopiero początek i opcje płatności będą dalej poszerzane o kolejne opcje.

Innowacyjność tego rozwiązania z pewnością zapewni rozgłos Universal Fire &Casualty Insurance Company. Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w wielu branżach i można się spodziewać, że kolejne podmioty będą się decydowały na pójście z duchem czasu. CEO Chris Timm podkreślił, że firma ta korzysta z zaawansowanej analityki opartej na modelach predykcyjnych czy sztucznej inteligencji.

Za: beincrypto.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Indie zakochały się w kryptowalutach. Gigantyczny wzrost inwestycji

Następny wpis

Canarinhos będą mieli swoje NFT

Powiązane wpisy