NFT. Sprzedane! Cyfrowy kamień poszedł za ponad milion dolarów

Niektóre z NFT potrafią osiągnąć na aukcjach zawrotne ceny. Jest to powodem, dla którego niektóre osoby krytycznie podchodzą do rzeczywistej wartości, jaką posiadają niewymienialne tokeny. Tymczasem w poniedziałek na jednej z aukcji za równowartość ponad miliona dolarów sprzedano wirtualną skałę.
NFT. Skała za ponad milion

Skała o której mowa to niezwykle rzadkie NFT. Na aukcji sprzedano ją za dokładnie 400 monet Ethereum.

NFT: Skała za ponad milion dolarów

NFT są coraz bardziej popularne, czego najlepiej dowodzi rekordowy wzrost sprzedaży platformy OpenSea. Obrót w ciągu miesiąca przekroczył 1,6 miliarda dolarów. Z pewnością jednak wydarzenie, które miało miejsce w poniedziałek, ponownie sprawi że pojawi się całe mnóstwo głosów krytyki.

Niewymienialny token, który został sprzedany w poniedziałek na aukcji, to część kolekcji EtherRock, którą wydano na blockchainie Ethereum przed czterema laty. Sprawia to, że ten wirtualny kamień jest jednym z najstarszych tokenów, jakie istnieją.

Obecnie kurs ethera wynosi mniej więcej 3170 dolarów. To z kolei oznacza, że sprzedana za 400 wirtualnych monet skała ma wartość około… 1,3 miliona dolarów! Wciąż jednak daleko jej do wielu innych NFT, za które zapłacono znacznie więcej.

NFT za miliony

Jak przypomina serwis comparic.pl, wirtualna skala nawet nie zbliżyła się do dotychczasowych rekordów jeśli chodzi o wartość NFT. Najlepszym dowodem jest dzieło artysty Beeple, które zostało sprzedane za 69 milionów „zielonych”.

Najbardziej dziwi jednak to, że skała o której mowa, nie ma absolutnie żadnej funkcji. Właściciel może jedynie pochwalić się swoją kolekcją niewymienialnych tokenów, wśród których znajduje się najdroższa wirtualna skała. Dlaczego była tak droga? Chodzi o fakt, że była niezwykle rzadka. Kolekcja, w skład której wchodzi ten token, to zaledwie 100 NFT.

Za: Comparic.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
NFT i Visa

NFT budzi zainteresowanie wielkich graczy. Visa kupiła pierwszy token

Następny wpis
NFT. Nastoletni londyńczyk zarobił fortunę

NFT. Nastoletni londyńczyk zarobił fortunę

Powiązane wpisy