Dogecoin (Doge) notuje kolejny spadek wartości

Dogecoin (DOGE) znajduje się najniżej w stosunku do bitcoina (BTC) od ponad pół roku. To z kolei sprawia, że że jego największy zwolennik Mark Cuban może mieć kłopoty. Według danych przedstawionych przez Cointelegraph Markets Pro i TradingView, 14 października DOGE było warte jedynie 0,00000412 BTC.
Dogecoin

To zdecydowany spadek jeśli zestawimy to z kwietniowym notowaniem, kiedy to DOGE było wyceniane na 0,00001284 BTC.

Dogecoin traci pomimo wsparcia Elona Muska

Bitcoin jest bezkonkurencyjny w tym miesiącu wyprzedzając wszystkie altcoiny. Rozczarowanie dogecoina jest tym większe, bowiem kryptowaluta nie utrzymała swojej przewagi pomimo intensywnych kampanii publicznych, w których brały udział takie osobistości jak Mark Cuban czy obecnie najbogatszy człowiek na świecie – Elon Musk. Sam Cuban będący gościem w podcaście u Prestona Pysh’a zasugerował, jakoby jego promowanie dogecoina w amerykańskiej telewizji było – delikatnie mówiąc – nietrafione.

Dogecoin traci, Shiba Inu zyskuje

Natomiast inna cyfrowa moneta Shiba Inu (Shib) wzorowana na rasy japońskiego psa znanego z memów, odnotowała wzrost na poziomie 250%. Shib będzie notowany na największej i najstarszej tureckiej giełdzie kryptowalut – BTCTurk, na której użytkownicy od dzisiaj (tj. 15 października) będą mogli wpłacać i wypłacać tokeny. Ponadto kryptowaluta znalazła się w tym tygodniu na giełdzie ZebPay, najstarszej giełdzie kryptowalut w Indiach. Coinbase z kolei na taki krok zdecydowało się we wrześniu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Coinbase NFT

„Coinbase NFT”. 1,1 mln osób zapisało się na listę w ciągu zaledwie dwóch dni

Następny wpis
dogecoin

Dogecoin – jak żart zmienił się w prężną kryptowalutę. Co powinieneś wiedzieć o DOGE i skąd się wzięła ta waluta?

Powiązane wpisy