Kod WWW w formie NFT sprzedany za ponad 20 mln złotych

Zakończyła się aukcja, na której wystawiono oryginalny kod sieci World Wide Web w formie niewymienialnego tokena. Twórca kodu www. Sir Tim Berners-Lee zarobił dzięki niej aż 5,4 mln dolarów.

O wystawieniu niezwykle nietypowego tokena NFT informowaliśmy na naszym serwisie 17 czerwca. Aukcja ruszyła 23 czerwca i trwała dokładnie tydzień. Cena wyjściowa za token wynosiła zaledwie tysiąc dolarów.

Kod WWW. Co jeszcze zawiera token?

W prowadzonej przez dom aukcyjny Sotheby’s aukcji można było wylicytować oryginalne pliki ze znacznikami czasu kodu źródłowego, animowaną wizualizację kodu, a także list od sir Tima Bernersa-Lee. NFT zawiera także plakat kodu w formie cyfrowej.

30 czerwca kod WWW w formie NFT był wart już 3,5 mld dolarów. Kolejne oferty spływały jednak w ostatnich 15 minutach aukcji i ostatecznie token został wylicytowany za równowartość 20,5 mln złotych.

10 tys. linijek kodu WWW

Pliki zawierające kod WWW liczą łącznie niespełna 10 tys. linijek kodu. Znajduje się tam implementacja HTML, HTTP oraz Url. Mówiąc o sprzedaży tokena, twórca sieci WWW podkreślił:

„Cieszę się, że inicjatywy, które wspieramy z Rosemary, skorzystają na sprzedaży tego NFT. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pracowali nad tym projektem w Sotheby’s i społeczności Crypto za pomoc i wsparcie”.

Za: Dobreprogramy.pl, PAP

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Canarinhos będą mieli swoje NFT

Następny wpis

Jay-Z sprzedał token NFT za 139 tys. dolarów. Pieniądze zasilą konto fundacji

Powiązane wpisy