NFT. TikTok będzie sprzedawał tokeny z treściami od twórców

Ważne wydarzenie w świecie NFT. TikTok postanowił wypuścić swoje niewymienialne tokeny, które do sprzedaży trafią już w tym tygodniu.
NFT TikTok

Czym będą wspomniane NFT? TikTok zapowiedział, że powstaną one w oparciu o treści, które opublikowali w tym serwisie najważniejsi użytkownicy.

NFT. TikTok świętuje rekord i wypuszcza tokeny

Znana platforma zdecydowała się na ten ruch w związku z pobiciem rekordu jeśli chodzi o liczbę użytkowników. W tej chwili na TikToku działa ich aż miliard. Dlatego też postanowiono uczcić to czymś szczególnym. Już od 6 października w sprzedaży znajdą się niewymienialne tokeny wypuszczone właśnie przez TikToka.

Zapowiedziano, że kolekcja NFT będzie nosiła nazwę „TikTok Top Moments”. Pierwsze tokeny będzie można kupić już za dwa dni. Będą to poklatkowe wideo Rudy’ego Willinghama do piosenki „Monter” Lil Nas X – informuje serwis bitcoin.pl.

Tokeny od TikToka pojawią się na dedykowanej platformie, która jest zasilana przez Immutable X. Kolejne kolekcje będą się pojawiać co tydzień.

NFT. TikTok publikuje listę twórców, których filmy znajdą się w tokenach

Platforma poinformowała już, że całą inicjatywa ma na celu wsparcie twórców wspomnianych treści. Większość wpływów ma trafić właśnie do nich oraz zaangażowanych artystów.

Jak czytamy, na liście twórców TikToka których treści zostaną stokenizowane znaleźli się Rudy Willingham, Brittany Broski czy Curtis Roach. Mają oni podjąć współpracę z najlepszymi artystami NFT.

Informując o akcji dotyczącej wypuszczenia NFT, TikTok podkreślił że dzięki niej fani będą mogli mieć na własność niektóre z momentów. Jednocześnie będzie to wsparcie dla istotnych twórców.

Za: Bitcoin.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
DC Comics. Darmowe NFT z Batmanem

DC Comics wypuści serię NFT. Będą za darmo!

Następny wpis
giełdy kryptowalut

Krótka historia giełd kryptowalut. Jakie były ich początki? Czy te giełdy są dziś bezpieczne?

Powiązane wpisy