Bitcoin (i nie tylko) uodparnia się na wpisy Elona Muska

Rynek kryptowalut zaczyna najwidoczniej uzyskiwać odporność na wpisy dyrektora generalnego Tesli oraz SpaceX. Ostatnie wpisy Elona Muska w mediach społecznościowych nie wstrząsnęły już kursami.

Do tej pory wielokrotnie zdarzało się, że jeden wpis Muska doprowadzał do znaczących zmian w kursach kryptowalut. Wystarczyło, że miliarder napisał coś na Twitterze temat dogecoina czy bitcoina, aby ich ceny uległy zmianie.

Bitcoin nie traci już przez wpisy Elona Muska

Tak było jeszcze niedawno, chociażby na początku czerwca, kiedy to symbol złamanego serca przy hasztagu #Bitcoin doprowadził do spadku notowań o kolejnych 5 procent. Największy spadek jednak miał miejsce w maju. O połowę potrafiła wzrosną z kolei cena DOGE po tym, jak Musk postanowił o niej napisać.

Teraz jednak ten trend wydaje się odwracać. Jak sugeruje serwis bithub.pl, mija najwidoczniej kredyt zaufania jakim Musk został obdarzony przez inwestorów kryptowalut.

Tego jednak, że kolejne wpisy będą tak mało znaczące, chyba mało kto mógł się spodziewać. Choć Musk kilkakrotnie odnosił się do kryptowalut, żaden z wpisów nie przełożył się na cenę chociażby bitcoina.

Dogecoin również przestał reagować

Nie rośnie również cena dogecoina, mimo że dyrektor generalny Tesli poświęcił tej kryptowalucie kilka wpisów w ostatnim czasie. Na jego Twitterze pojawił się chociażby mem, w którym mężczyzna ignoruje atrakcyjne kobiety wokół niego, aby śledzić kurs dogecoina.

W rozmowie z Businedd Insiderem Alexandra Clark z GlobalBlock stwierdziła, że inwestorzy najwidoczniej postanowili przestać traktować wpisy Muska jako jedyny argument dotyczący decyzji w kwestii kryptowalut.

Źródło zdjęcia: The Royal Society (Duncan.Hull ) via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Za: Bithub.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

NFT w połączeniu z serialem. Nowatorska produkcja już w przyszłym roku

Następny wpis

NFT coraz bardziej popularne. Ogromny wzrost w ciągu roku

Powiązane wpisy