Czy podczas L4 można inwestować w kryptowaluty?

Zwolnienie lekarskie ma być wykorzystane na powrót do zdrowia. Chorzy mogą spodziewać się kontroli z ZUS lub zakładu pracy. Co mogą robić w trakcie przebywania na L4, a czego muszą unikać? Sprawdzamy!
l4 a inwestowanie w kryptowaluty

Zwolnienie lekarskie wystawiana jest na czas chwilowej niezdolności do pracy. Wielu pracowników zastanawia się, co mogą robić przebywając na L4. Czy mogą pójść do sklepu lub lekarza? Najważniejsze jest oznaczenie na zwolnieniu – będzie to symbol „1” lub „2”. W tym pierwszym przypadku musisz bezwzględnie przebywać w domu, w drugim możesz udać się na zakupy czy do apteki. W trakcie przebywania na L4 zabronione jest wykonywanie pracy zarobkowej lub wyjazd na wakacje. A co z inwestowaniem? 

Inwestowanie w kryptowaluty na zwolnieniu lekarskim

Zwolnienie lekarskie wydawane jest na czas choroby, w momencie, gdy nie masz możliwości wykonywania swoich zawodowych obowiązków. W czasie przebywania na L4 możesz udać się do lekarza lub apteki, jeśli jest to konieczne. Gdy otrzymasz tzw. zwolnienie chodzące, możesz wybrać się do sklepu lub, jeśli stan zdrowia ci na to pozwala, także na spacer. Po zwolnienie musisz wybrać się do lekarza osobiście, lecz masz też możliwość skorzystania z L4 online.

Jeśli przebywasz na zwolnieniu, musisz poświęcić czas na powrót do zdrowia. Nie możesz wykonywać pracy zarobkowej ani przeprowadzać prac remontowych w domu. Jeśli pracownik złamie zasady, pracodawca ma możliwość odebrać mu prawo do zasiłku. W najgorszym przypadku może także zwolnić go dyscyplinarnie. Czy inwestowanie w kryptowaluty także jest zabronione? Nie, ponieważ ewentualny zysk czerpany z inwestycji to zysk kapitałowy, a nie pochodzący z pracy.

L4 online – jak otrzymać?

Zwolnienie online otrzymasz w bardzo prosty sposób. To opcja dla osób, którym zależy na czasie. Ty także nie chcesz czekać na wizytę w przychodni? Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie serwisu, podając najważniejsze informacje dotyczące dolegliwości, momentu ich pojawienia się, a także uzupełniając dane osobowe. Kolejnym krokiem jest dokonanie płatności. Zwolnienie będzie gotowe w ciągu kilkunastu minut, następnie zostanie automatycznie przesłane dalej. 

Serwis umożliwia również uzyskanie niezbędnego leku. E-recepta to kolejne proste rozwiązania, które przydaje się zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach. Korzystając z internetu, od razu zajmiesz się swoim zdrowiem i zadbasz o szybki powrót do formy. Pamiętaj jednak, aby udać się na badania, jeśli nie zaobserwujesz poprawy lub twoje dolegliwości zaczną się pogłębiać.

Jak spędzić czas na L4?

L4 to zaświadczenie, dzięki któremu nie będziesz musiał wykonywać obowiązków pracowniczych przez określony czas. Podczas wystawiania zwolnienia musisz podać adres, pod którym będziesz przebywać w trakcie choroby. To tam będzie cię mógł szukać organ kontrolujący. Sprawdź, jaki rodzaj L4 otrzymałeś. Dowiesz się, czy musisz bezwzględnie przebywać w domu, czy też możesz wyjść w celu zrobienia podstawowych zakupów. 

Zwolnienie wykorzystaj na odpoczynek, sen, a także te czynności, które ci nie zaszkodzą, a pomogą i sprawią przyjemność. Czy będzie to czytanie, czy oglądanie filmów, a nawet gra na konsoli czy inwestowanie w kryptowaluty, zależy od ciebie. Pamiętaj, aby się oszczędzać i nie spędzać czasu w sposób, który może pogorszyć twoje samopoczucie lub powodować dodatkowe dolegliwości. 

Czy L4 online to dobry pomysł?

L4 online ma wiele zalet – najważniejszą jest jego dostępność. Możesz o nie zawnioskować o każdej porze, przez cały tydzień. Bez względu na to, gdzie jesteś, masz możliwość skontaktowania się z lekarzem i otrzymania zwolnienia z pracy. Nie marnujesz czasu, nie musisz rejestrować się do przychodni i udawać do niej osobiście. E-zwolnienie zdobędziesz szybko i bez zbędnych formalności. Dokument zostanie automatycznie przesłany do pracodawcy.

L4 przez internet to wygodna opcja dla osób potrzebujących natychmiastowej pomocy. Serwis umożliwia również otrzymanie e-recepty oraz specjalistycznej porady. Jedyne czego potrzebujesz, by uzyskać wsparcie, to dostęp do internetu. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
ile kosztuje wizyta u dentysty

Ile kosztuje wizyta u dentysty? Cennik usług dentystycznych

Następny wpis
jak zarabiać w sieci

Jak zarabiać w sieci? 5 prostych sposobów

Powiązane wpisy

AI i kryptowaluty

Kryptowaluty niektórym zdają się być czarną magią. Wiele osób natomiast zdobywa wiedzę na ich temat, co pozwala zarabiać i dobrze inwestować swoje pieniądze. Podczas analizy rynku kryptowalut warto przeanalizować naprawdę dużo informacji - pomaga to w skutecznym poruszaniu się w rynku krypto.
Czytaj więcej