NFT. McDonald’s ma swój pierwszy token

Kolejny wielki gracz wkracza do świata NFT. McDonald’s w ubiegły piątek pokazał, że idzie z duchem czasu i zauważa najnowsze trendy. Sieć fast foodów postanowiła wypuścić swój pierwszy token.
NFT McDonald's

NFT od McDonald’s przygotowane zostało z okazji 31. rocznicy wejścia sieci na chiński rynek. Token nawiązuje do nowej siedziby, która powstała w Szanghaju.

NFT. McDonald’s idzie z duchem czasu

Jak informuje serwis bitcoin.pl, niewymienialny token miał swoją premierę w ubiegły piątek, 8 października. NFT od McDonald’s nosi nazwę „Big Mac Cube”. Token odnosi się oczywiście do słynnej kanapki, która jest jednym ze znaków rozpoznawczych sieci.

Jak poinformowała sieć, zaprojektowany specjalnie z okazji 31. rocznicy wejścia McDonald’s na chiński rynek token wypuszczony zostaje w liczbie zaledwie 188 sztuk. Co ciekawe, nie będzie dostępny w sprzedaży dla każdego chętnego.

NFT. McDonald’s rozdaje tokeny pracownikom

Przekazano, że token, którego wygląd został zainspirowany nową siedzibą główną McDonald’s w Szanghaju, trafi między innym do pracowników. NFT mają też otrzymać klienci franczyzy w formie prezentów.

Prezes chińskiego oddziału sieci McDonald’s przyznał, że marka idzie z duchem czasu i zauważa nowe trendy. Stąd też decyzja o wypuszczeniu własnego tokena.

Inspiracją dla tokena miały być też słowa kluczowe miłość, technologia i trend. Stworzono osiem scen w trzech wymiarach, a całość połączono z kształtem wspomnianego budynku.

Jak przypomina wspomniany już serwis, McDonald’s w kwestii NFT do tej pory pozostawał jednak nieco w tyle. Swoje tokeny mają już chociażby sieci Burger King czy Taco Bell.

Za: Bitcoin.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
JP Morgan

JP Morgan zabrał głos ws. wzrostu Bitcoina. Chodzi o inflację?

Następny wpis
Coinbase NFT

„Coinbase NFT”. 1,1 mln osób zapisało się na listę w ciągu zaledwie dwóch dni

Powiązane wpisy