JP Morgan zabrał głos ws. wzrostu Bitcoina. Chodzi o inflację?

JP Morgan skomentował ostatnie wzrosty jeśli chodzi o wartość bitcoina. Zdaniem banku, inwestorzy zabezpieczają się w ten sposób przed inflacją.
JP Morgan

„Wydaje się, że inwestorzy instytucjonalni wracają do bitcoina, być może widząc w nim lepsze zabezpieczenie przed inflacją niż złoto” – przekazał w notatce bank JP Morgan.

JP Morgan komentuje wzrost Bitcoina

Wspomniana notatka, którą cytuje serwis bitcoin.pl, została przekazana mediom oraz klientom banku JP Morgan wczoraj. Odnosi się ona do wzrostu kryptowaluty, który w skali tygodnia skoczył aż o 23 procent. Co więcej, oznacza to przekroczenie pułapu 50 tysięcy dolarów.

Serwis przypomina też, że Bitcoin w tym okresie osiągnął ponownie kapitalizację rynkową na poziomie biliona dolarów. JP Morgan przekonuje, że wszystko to wskazuje na fakt, że właśnie w tej kryptowalucie inwestorzy instytucjonalni poszukują zabezpieczenia przed inflacją.

JP Morgan: Firmy szukają zabezpieczenia przed inflacją w Bictoinie

Na temat obaw inwestorów w związku z inflacją wypowiedzieli się analitycy banku. Oceniają oni, że doszło do zmiany jeśli chodzi o postrzeganie Bitcoina w odniesieniu do złota.

Nie raz, nie dwa człowiek się zastanawia jak dysponować oszczędnościami lub w co inwestować. A może bardziej warto kupić złoto w Gruzji, niż inwestować w BTC?

Bank jednocześnie w swojej notatce nie spekulował na temat możliwości zatwierdzenia ETF Bitcoina przez SEC. Co ciekawe, sam Jomie Dimon, który stoi na czele JP Morgan, sam jeszcze niedawno wypowiadał się sceptycznie na temat wspomnianej kryptowaluty. Przed laty groził nawet, że zwolni pracowników, którzy będą inwestować w BTC.

Za: Bitcoin.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Bitcoin. Tonga

Bitcoin będzie prawnym środkiem płatniczym w Tonga?

Następny wpis
NFT McDonald's

NFT. McDonald’s ma swój pierwszy token

Powiązane wpisy