„Coinbase NFT”. 1,1 mln osób zapisało się na listę w ciągu zaledwie dwóch dni

„Coinbase NFT” wywołało ogromne zainteresowanie po tym jak 12 października została uruchomiona w sieci lista oczekujących. Od tego momentu wpisało się na nią już 1,1 mln osób – poinformowała Sanchan Saxena, wiceprezes ds. produktu w Coinbase.
Coinbase NFT

Platforma ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. Początkowo „Coinbase NFT” ma obsługiwać tokeny ERC-721 i ERC-1155 oparte na Ethereum, aczkolwiek planowane jest rozszerzenie oferty o kolejne blockchainy.

„Coinbase NFT” na razie tylko dla klientów USA

Olbrzymia popularność „Coinbase NFT” sprawia, że tacy giganci NFT jak np. OpenSea mogą czuć się poważnie zagrożeni. Według danych DappRadar platforma ta może poszczycić się ok. 260 000 aktywnych użytkowników, którzy przeprowadzili łącznie 2,49 miliona transakcji w ciągu ostatniego miesiąca. „Coinbase NFT” będzie jednak przynajmniej na początku na straconej pozycji w porównaniu z OpenSea, ponieważ będzie dostępna wyłącznie dla klientów z USA w wieku powyżej 18 lat. Dopiero w dalszej fazie zostaną uwzględnione inne rejony. Warto jednak podkreślić, że nowa platforma nie ma zamiaru wymagać weryfikacji KYC, tak jak to ma miejsce w przypadku oferowanych przez nią standardowych transakcji giełdowych.

„Coinbase NFT”, czyli odpowiedź na FTX i Gemini

Takie posunięcie było spowodowane planami otworzenia podobnych rynków przez konkurencyjne giełdy FTX i Gemini. Coinbase celuje przede wszystkim w obszar kryptowalut i zaangażowania społecznego, gdzie OpenSea delikatnie mówiąc sobie nie radzi. Firma nie zamierza jednak na tym poprzestać i nadal analizuje potencjalne produkty dla swoich klientów, których obecnie ma 70 milionów. Platforma w kontekście NFT początkowo nie będzie liderem, aczkolwiek można mieć pewność, że szybko zyska na popularności.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
NFT McDonald's

NFT. McDonald’s ma swój pierwszy token

Następny wpis
Dogecoin

Dogecoin (Doge) notuje kolejny spadek wartości

Powiązane wpisy
Bitcoin z rekordowym ATH

Bitcoin z rekordowym ATH w historii

Bitcoin z rekordowym ATH. W ciągu kilku ostatnich godzin kryptowaluta zwiększyła kurs do około 63 800 $, poprawiając dotychczasowe osiągnięcie z kwietnia, kiedy to wartość wynosiła 63 400 $. Oznacza to wzrost na poziomie 16% w skali 7 dni i ok. 3% w ciągu 24h. Tak wysokie kwoty to efekt ostatnich dobrych wiadomości o zatwierdzeniu ETF futures BTC i stricte bitcoinowych ETF.
Czytaj więcej