Bitcoin: inflacja wpływa na rekordową cenę wirtualnej waluty

Bitcoin dzięki inflacji ustanowił po dokładnie 189 dniach, nowe ATH – tak twierdzą stratedzy JPMorgan Chase & Co. Cena BTC przekroczyła 67 000 $. Według ekspertów, bitcoin jest lepszym zabezpieczeniem przed inflacją niż złoto.
Bitcoin. Inflacja

To może nie być koniec rekordowych cen, bowiem najbliższa perspektywa sprzyja dalszemu wzrostowi kryptowaluty.

Bitcoin: inflacja napędza kurs. Eksperci przewidują „byczą perspektywę”

Taka cena najstarszej wirtualnej waluty jest spowodowana panującym entuzjazmem związanym z pierwszym amerykańskim futures ETF-em na Bitcoina. Obserwatorzy z JPMorgan Chase & Co. zgodnie jednak twierdzą, że przyczyna tkwi w obawie przed inflacją dzięki temu kurs BTC osiągnął taki poziom:

Jest mało prawdopodobne, aby samo w sobie uruchomienie BITO zapoczątkowało nową fazę znacznie większej ilości świeżego kapitału wchodzącego w BTC. Zamiast tego uważamy, że postrzeganie bitcoina jako lepszego zabezpieczenia przed inflacją niż złoto jest głównym powodem obecnego ożywienia, wywołując od września przesunięcie kapitału od ETF-ów na złoto do BTC.

– napisali eksperci z JPMorgan Chase & Co.

Eksperci dostrzegają, że wzrost inflacji do rekordowo wysokich poziomów obserwowany w wielu częściach świata skłonił inwestorów do alokacji swoich środków z funduszy ETF opartych na złocie do kryptowalut, w tym w dużej mierze do BTC. W ich ocenie, ta zmiana przepływu pozostaje nienaruszona, wspierając byczą perspektywę dla bitcoina przynajmniej do końca roku.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Bitcoin z rekordowym ATH

Bitcoin z rekordowym ATH w historii

Następny wpis
Canva na rynku NFT

Canva na rynku NFT – projekt skazany na sukces?

Powiązane wpisy