Metahero – w jaki sposób wiąże się z rynkiem kryptowalut? Sprawdź, kto stoi za tym projektem i gdzie kupić metahero!

Metahero to wyjątkowy projekt korzystający z ekosystemu kryptowalut i blockchain, który wystartował w 2021 roku. Czym wyróżnia się na rynku? Sprawdź, do czego można wykorzystać jego potencjał i kto za tym wszystkim stoi. Przeczytaj nasz artykuł!
metahero

Metahero to projekt, który został uruchomiony w pierwszym kwartale 2021 roku. Szybko okazało się, że to mógł być strzał w dziesiątkę na rynku kryptowalut. Twórcy nie ograniczyli się bowiem do stworzenia tokenu, ale skupili przede wszystkim na modelowaniu trójwymiarowym i skanowaniu 3D. W jaki sposób te możliwości mogą wpłynąć w praktyce na cyfrową rzeczywistość? Poznaj cechy tego niezwykle ciekawego projektu i sprawdź, kto jest jego inicjatorem. Przeczytaj!

Metahero – czym jest?

Istotna funkcją metahero (HERO) jest technologia modelowania 3D i digitalizacji. Dzięki niej można tworzyć tworzyć niezwykle realistyczne awatary 3D. Do tego można projektować także różne przedmioty (np. do gier lub na strony internetowe). To jednak nie wszystko, ponieważ da się także tworzyć tokeny NFT, które odzwierciedlają prawdziwe kolekcje i dzieła sztuki. Metahero jest więc dość szerokim projektem, który zamierza być obecny zarówno na rynku wirtualnym (gry, VR, internet), jak i na rynku NFT.

Metahero a technologia 3D

Warto dodać, że twórcy metahero nawiązali współpracę z firmą Wolf Studio, a to światowy lider w technologiach 3D i skanowaniu trójwymiarowym. Najnowocześniejsze rozwiązania są wspólnie tworzone przez te dwa podmioty. Z narzędzi korzysta już wielu znanych klientów, jak chociażby polski CD Projekt. Celem metahero jest szerokie udostępnienie innowacyjnej technologii do tworzenia wirtualnych zasobów.

Metahero a kryptowaluty

Należy jednak podkreślić, że metahero jest przede wszystkim projektem związanym z rynkiem kryptowalut i platformą kryptowalutową, do której przypisany jest token HERO. Trzeba przyznać, że plany platformy są bardzo ambitne. Twórcy projektu chcą uruchomić zdecentralizowaną giełdę, gdzie będzie można za darmo wymieniać inne tokeny na tokeny HERO.

Do czego można użyć technologii metahero?

Jak widzisz, metahero ma naprawdę duże możliwości. Przede wszystkim, mamy do czynienia z zaawansowaną, niemal futurystyczną technologią. Dzięki niej można stworzyć błyskawicznie niemal doskonały cyfrowy model obiektu lub nawet człowieka. Taki skan 3D można potem bez problemu umieścić w świecie wirtualnym. To rozwiązanie nie tylko pozwoli prawdziwym ludziom znaleźć się w cyfrowej rzeczywistości, lecz także zapewni łatwiejsze projektowanie gier i modelowanie 3D. To jednak zaledwie początek możliwości metahero.

Metahero i możliwości tej technologii

Technologii metahero można użyć do:

 • modelowania 3D;
 • tworzenia własnych trójwymiarowych awatarów cyfrowych;
 • tworzenia własnych tokenów NFT w formie skanów 3D prawdziwych rzeczy (w tym cennych dzieł sztuki);
 • realizowania transakcji z wykorzystaniem tokenu HERO.

Warto podkreślić, że to zaledwie niewielka część możliwości, jakie drzemią w tej innowacyjnej platformie.

Charakterystyka tokenów HERO

Ważnym elementem projektu jest token HERO. To token BEP-20, który został wygenerowany w sieci Binance. W metahero można się posługiwać jedynie tokenami HERO. Jego wartość nie była zbyt wysoka w momencie debiutu. Wyceniano go wtedy jedynie na 0,034 dolara. Dziś cena tokenów HERO jest o ponad 600% wyższa.

Do czego można używać tokenów związanych z metahero? Możliwości jest wiele. Przede wszystkim, można nimi płacić na rynku 3D NFT. Mogą być też walutą, za pośrednictwem której reguluje się opłaty za skanowanie obiektów skanerami Metahero 3D. HERO sprawdzą się także także podczas płacenia tantiem i kupowania cyfrowych artefaktów. 

Najważniejsze cechy tokenów HERO

Co charakteryzuje tokeny HERO? Są deflacyjne, co oznacza, że pobierana jest opłata od każdej transakcji dokonywanej przy ich użyciu. Wysokość prowizji (fee) w tym przypadku wynosi 5%. Warto dodać, że 1% z tej prowizji trafia do wszystkich posiadaczy tokenów HERO.

Token HERO a coin burning

Istotną cechą tokenów związanych z metahero jest ich wypalanie (coin burning), czyli bezpowrotne eliminowanie z ekosystemu. Przy każdej transakcji 1% HERO ulega wypaleniu. W jakim celu przeprowadzany jest taki proces? Tokeny i kryptowaluty wypalane są po to, aby wywołać zjawisko deflacji, a w konsekwencji – zwiększyć wartość tokenów i ustabilizować ich cenę. Taki zabieg stosuje się głównie przy altcoinach, które są ściśle powiązane z emitentem. W ten sposób możliwa jest ścisła kontrola HERO. Wypalone tokeny zostają wyłączone z obiegu, a proces coin burning zostaje zainicjowany specjalną komendą. Wypalonych tokenów nie można odzyskać.

Czym jest token?

Skoro jesteśmy już przy tokenach, warto wyjaśnić pokrótce, co się kryje pod tym terminem. Nie należy mylić tokenów z kryptowalutami. Te ostatnie działają we własnej sieci, natomiast tokeny funkcjonują w sieciach kryptowalut dzięki smart kontraktom (np. w sieci ethereum). Czym jednak jest token? Można go określić mianem cyfrowego żetonu (na wzór żetonów, jakie są używane w kasynach). Kasynowe żetony są odpowiednikiem określonych banknotów. W podobny sposób można traktować tokeny cyfrowe, które są odzwierciedleniem rzeczywistych przedmiotów, idei, usług itd. Dzięki temu można łatwo przenosić wartość prawdziwych dóbr do świata cyfrowego i dokonywać nimi transakcji. Każdy może wygenerować własny token i go sprzedawać. Służą do tego specjalne programy.

Kto stworzył projekt metahero?

Metahero jest z pewnością niezwykle innowacyjnym projektem z bardzo dużym potencjałem. Warto zatem sprawdzić, kto stoi za tym przedsięwzięciem. Okazuje się, że możemy być naprawdę dumni, bo ojcem całego projektu jest… Polak. Szefem metahero jest bowiem Robert Gryn. To postać doskonale znana świecie biznesu i nowych technologii. 

Kim jest inicjator projektu metahero?

Robert Gryn to postać co najmniej kontrowersyjna, ale i niezwykle barwna. Niewątpliwie jest wizjonerem nowych technologii. Robert Gryn już w wieku 30 lat pojawił się na liście 100 najbogatszych Polaków. Jego majątek oszacowano na 710 mln zł, choć później nie był aż tak imponujący.

Gryn pochodzi z bogatej i znanej rodziny. Już jego ojciec, Jerzy Gryn, w latach 90. XX wieku był przedstawicielem firmy Ericsson w Polsce. Sam Robert Gryn studiował w Wielkiej Brytanii, a po powrocie do Polski powołał do życia firmę technologiczną i marketingową WeSave, a potem stworzył sieć reklamową ZeroPark. Przełomem w jego działalności biznesowej było jednak przejęcie spółki IT Codewise (najpierw był jej klientem). W rezultacie powstało narzędzie Voluum pozwalające analizować oczekiwania rynkowe i dobierać odpowiednie działania marketingowe. Teraz Robert Gryn rozwija projekt metahero i wygląda na to, że to kolejne dobre przedsięwzięcie biznesowe.

Gdzie i jak kupić HERO?

Tokeny HERO stają się coraz popularniejsze i łatwiej je kupić. Gdzie można to zrobić? Przede wszystkim, tokeny powiązane z metahero można zdobyć na zdecentralizowanych giełdach. Warto tu wymienić na przykład Pancakeswap czy Gate.io. Aby jednak handlować tokenami HERO, należy najpierw otworzyć na giełdzie konto, co wymaga rejestracji. To zwykle wiąże się z koniecznością podania nie tylko e-maila czy numeru telefonu komórkowego, lecz również skanu dowodu osobistego lub innego potwierdzenia swojej tożsamości.

Jak kupić HERO na giełdzie Gate.io?

Na giełdzie Gate.io można nabyć tokeny HERO, płacąc innymi kryptowalutami. Tutaj masz do dyspozycji dwie opcje możesz kupić te kryptowaluty na dowolnej giełdzie kryptowalut albo nabyć je bezpośrednio na Gate.io. Wystarczy tylko kilka kliknięć, żeby stać się szczęśliwym posiadaczem HERO.

Mapa drogowa metahero

Projekt metahero został dokładnie i precyzyjnie przygotowany. Wszystkie działania wyznacza tzw. mapa drogowa, która została starannie przygotowana na najbliższe kwartały. W ostatniej części 2021 roku twórcy metahero zaplanowali:

 • poszerzenie zespołu rozwijającego projekt;
 • przygotowanie nowej odsłony strony internetowej projektu;
 • więcej działań związanych ze sponsoringiem wydarzeń w branży gier i kryptowalut;
 • partnerstwo z nowymi studiami deweloperskimi i programistami;
 • dołączenie do prestiżowych organizacji biznesowych;
 • pozyskanie strategicznych inwestorów;
 • rozwijanie społeczności HERO;
 • publiczne udostępnienie komory Metahero 3D;
 • dalszą aktywność na rynku 3D NFT;
 • kolejne aukcje CEX;
 • przygotowanie nowej aplikacji metahero;
 • powiązanie tokenów HERO z walutami fiat.

Cele metahero na początek 2022 roku

Nie mniej ambitne cele zostały wyznaczone przez metahero na pierwszy kwartał 2022 roku:

 • uruchomienie franczyzy Metahero 3D;
 • udostępnienie kolejnych komór Metahero 3D w miastach w różnych częściach świata;
 • prowadzenie projektów związanych z blockchain;
 • udział w wydarzeniach gamingowych;
 • powiększenie zespołu metahero;
 • działania mające zwiększyć globalną świadomość marki metahero;
 • dodanie nowych języków obsługi;
 • nawiązanie współpracy z VISA;
 • przygotowanie dziesięcioletniego planu pozyskania 100 mln użytkowników.

Szczególnie ten ostatni punkt wydaje się bardzo obiecujący. Co wyjdzie z tych planów? O tym wkrótce się przekonamy. 
Jakie są prognozy dla metahero? Wygląda na to, że ta platforma ma naprawdę dużą szansę na odniesienie sukcesu. Już dziś coraz więcej inwestorów kupuje HERO, a do tego wiele osób już korzysta z możliwości, jakie dają skanery 3D. Warto jednak pamiętać, że nie minął nawet jeszcze rok od startu metahero. Za kilka miesięcy powinniśmy wiedzieć dużo więcej o tym projekcie.

Źródło zdjęcia: Screenshot via Youtube (Metahero)

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
amc

AMC zaakceptuje płatność Bitcoinem. Na tym nie koniec!

Następny wpis
NFT Doda

NFT. Doda “sprzedała swoje ciało” w formie tokenów

Powiązane wpisy