Blockchain w turystyce – jak to działa?

Blockchain w turystyce

Technologia blockchain jest wykorzystywana w bankowości oraz transferze pieniędzy. Mówi się, że już niebawem nie będziemy musieli martwić się o dokumenty, ponieważ system będzie przechowywał nasze dane. A jakie jest obecne zastosowanie blockchain w turystyce?

Z roku na rok technologia idzie coraz bardziej do przodu. Blockchain dopiero zaczyna się rozwijać, ale już teraz w związku z nim są planowane duże rewolucje w turystyce. Być może w niedalekiej przyszłości, zamiast paszportów, wystarczy odczytanie naszych danych za pośrednictwem bezpiecznej aplikacji?

Aplikacja stworzona dzięki technologii blockchain

Obecnie istnieje aplikacja mobilna o nazwie Geon, która została stworzona dzięki technologii blockchain. Jej użytkownicy odwiedzają określone lokalizacje, a w zamian otrzymują środki nazywane Geon Coin. Po uzbieraniu odpowiedniej ich ilości mogą wymieniać je na nagrody, a są to między innymi:

  • kupony Netflix;
  • karty podarunkowe Steam;
  • doładowanie Google Play;
  • PaySafeCard.

Aby otrzymać dane środki, należy udać się w pobliże odpowiedniej lokalizacji oraz wykonać zadanie wyznaczone przez twórcę Geona, czyli osobę, która daną lokalizację dodała.

Jak Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wykorzystuję tę aplikację?

Aplikację mobilną Geon można świetnie wykorzystać do promocji atrakcji turystycznych w regionie. Tak też zrobiła Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. A jakich rozrywek możesz się spodziewać, udając się w tamtym kierunku? Fanów sportów wodnych z pewnością zainteresuje Myślęcinek. Jest to wakepark położony dwa kilometry od centrum Bydgoszczy. Jego centralne miejsce zajmuje wyciąg, na którym uprawia się wakeboarding. Ten sport to połączenie surfowania ze snowboardem oraz nartami wodnymi. 

Windsurfing to popularny sport w województwie kujawsko-pomorskim

Będąc w okolicach województwa kujawsko-pomorskiego i korzystając z aplikacji Geon, z pewnością zauważysz, że bardzo popularny jest tutaj inny ze sportów wodnych – windsurfing. Mówi się nawet, że ta okolica jest prawdziwą mekką windsurferów. Jeżeli więc jesteś fanem tej aktywności lub chcesz wziąć kilka lekcji, nie ma lepszego miejsca niż właśnie to. Poszukując atrakcji w tej okolicy, koniecznie odwiedź też Toruń oraz Bydgoszcz.

Jak dokładnie działa aplikacja Geon?

Jesteś zainteresowany skorzystaniem z tej aplikacji mobilnej? Wystarczy ją pobrać i uruchomić. Następnie trzeba wyszukać najbliższego Geona, czyli lokalizację, do której trzeba się udać. Po wykonaniu zadania do twojego wirtualnego portfela wpadnie moneta, czyli Geon Coin. Ty również możesz dodać własnego Geona oraz określić różne warunki wypłaty monet. Są to na przykład:

  • odległość, w jakiej dana osoba musi znajdować się od Geona;
  • czas, jaki musi spędzić w jego okolicy;
  • proste zadanie (może to być na przykład ankieta – to rozwiązanie świetnie nadaje się do celów biznesowych).

Korzystanie z aplikacji może być dobrą zabawą, przy okazji której odkryjesz ciekawe atrakcje w okolicy.

Blockchain w turystyce – jakie ułatwienia czekają na nas w przyszłości?

Technologia blockchain, czyli „łańcucha bloków”, ma mieć w przyszłości duże zastosowanie w turystyce, a więc na aplikacji promującej lokalne atrakcje z pewnością się nie skończy. Dzięki tej technologii ma powstać system przechowujący wszystkie nasze dane. Wykorzystanie jej ma przynieść bezpieczniejszą identyfikację pasażerów, która ma być wykrywana automatycznie. Zgodnie z zapewnieniami powinna także ulepszyć proces śledzenia bagażu oraz ułatwić przeprowadzanie płatności pomiędzy liniami lotniczymi a biurami podróży.

Blockchain w turystyce obecnie świetnie wykorzystuje aplikacja Geon. Dzięki niej możesz świetnie się bawić w nowym miejscu i odkrywać okoliczne atrakcje. Za to w przyszłości technologia ta ma przynieść sporą rewolucję, znacznie ułatwiając podróżowanie poprzez bezpieczniejszą identyfikację osób, lepsze śledzenie bagażu oraz szybsze przeprowadzanie płatności.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
kurs bitcoina

Kurs bitcoina rośnie. Według analityka, przekroczy swoje ATH

Następny wpis
NFT. Marvel wypuszcza rzadkie komiksy

Marvel wypuszcza rzadkie komiksy w formie NFT

Powiązane wpisy