AMC zaakceptuje płatność Bitcoinem. Na tym nie koniec!

AMC Theatres otwiera się na kryptowaluty. Niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych sieć multipleksów będzie akceptować płatność Bitcoinem za bilety kupione w sieci.
amc

AMC informuje również, że na tym nie koniec. Kolejnymi akceptowanymi przez sieć kin kryptowalutami mają być Ethereum oraz Litecoin.

AMC mówi „tak” kryptowalutom

Pierwsze informacje na temat planów AMC Entertainment pojawiły się już w sierpniu. Wtedy jednak mówiono wyłącznie o akceptowaniu Bitcoina, którym klienci mieliby płacić za swoje bilety na seanse. Teraz CEO AMC Adam Aron przekazał kolejne informacje na temat decyzji kinowego giganta.

Wpis na ten temat Aron zamieścił na swoim koncie Twitterowym. Z pewnością jego treść ucieszyła wszystkich entuzjastów kryptowalut w USA. Nie tylko przekazał informacje na temat akceptowania BTC przez sieć kin, ale i planów w tej kwestii dotyczących Ethereum, Litecoin oraz Bitcoin Cash.

AMC otwiera się na Bitcoina

Pierwszą kryptowalutą, którą będzie można płacić za bilety na seanse grane w kinach sieci AMC, jest oczywiście wspomniany wcześniej Bitcoin. Serwis bithub.pl informuje jednak, że prace firmy nad wdrożeniem nowych rozwiązań wciąż trwają. Nową formę płatności sieć miałaby udostępnić jeszcze w tym roku.

Decyzja AMC dowodzi, że mamy do czynienia z niezwykle ważnym okresem dla rynku kryptowalut. O podobnych ruchach słyszymy w ostatnim czasie coraz częściej.

Za: cyberdefence24.pl, Bithub.pl

Źródło zdjęcia: Cptimes via Wikipedia, CC 3.0

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Elon Musk

Elon Musk tweetuje, Floki zyskuje. Wszystko przez psa

Następny wpis
metahero

Metahero – w jaki sposób wiąże się z rynkiem kryptowalut? Sprawdź, kto stoi za tym projektem i gdzie kupić metahero!

Powiązane wpisy