Milionerzy z pokolenia Milenialsów inwestują w NFT i kryptowaluty. Starsi im nie ufają

Kryptowaluty są niezwykle popularne wśród pokolenia Milenialsów. Z ankiety przeprowadzonej przez CNBC wynika, że niemal połowa milionerów z tej grupy inwestuje w kryptowaluty.
NFT. Inwestują głównie milenialsi

Badanie przeprowadzono wśród 750 osób z pokolenia Milenialsów, których majątek wynosi co najmniej milion dolarów. Badanie CNBC Millionaire Survey nie pozostawia złudzeń – kryptowaluty dla tej grupy wiekowej są bardzo istotnym elementem jeśli chodzi o lokowanie majątku.

Prawie połowa młodych milionerów inwestuje w kryptowaluty

Spośród wskazanej grupy osób aż 47 proc. odpowiedziało, że w kryptowalutach lokuje co najmniej jedną czwartą swojego majątku. Młodzi milionerzy nie stawiają jednak tylko na bitcoina. Swoje pieniądze lokują także w erethereum czy innych kryptowalutach.

Zdecydowanie inaczej wygląda sytuacja jeśli chodzi o osoby starsze. Milionerzy z tej grupy zdecydowanie rzadziej inwestują w kryptowaluty. Według wspomnianego badania, 83 proc. z nich nie ulokowało w kryptowalutach ani dolara. Zdaniem prezesa Spcetrum Group, George’a Walpera, osoby z pokolenia boomersów często nie uznają kryptowalut za legalną walutę.

Milenialsi zainteresowani NFT

Młodzi zdecydowanie szybciej reagują na zmieniającą się sytuację na rynku. Poza inwestowaniem w kryptowaluty – stawiają także na niewymienne tokeny NFT. 2/3 tego pokolenia uważa, że warto podążać w tym kierunku.

Pod tym względem znów zdecydowanie różnią się od milenialsów starsi milionerzy. Aż 98 proc. spośród nich w ogóle nie inwestuje w NFT. Biorąc pod uwagę niskie zainteresowanie kryptowalutami w tej grupie wiekowej, nie należy się raczej spodziewać szybkich zmian w tej kwestii.

Za: strefainwestorow.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Górnicy bitcoin uciekają Z Chin. Zyskać może na tym Teksas i całe USA

Następny wpis

Kanada: Wypłata dla koszykarzy w formie Bitcoinów

Powiązane wpisy