Adobe ułatwi życie twórcom NFT. Udowodnienie autorstwa będzie teraz łatwiejsze

Adobe, jeden z najpopularniejszych twórców oprogramowania graficznego, pomoże twórcom dzieł sztuki na rynkach NFT. Już niebawem w programie ma pojawić się opcja „przygotuj jako NFT”, która ma ułatwić przypisanie autorstwa.
Adobe będzie współpracować z NFT

Amerykańskie przedsiębiorstwo nawiązało także współpracę z rynkami NFT KnownOrigin, OpenSea, Rarible i SuperRare, aby wyświetlić dane uwierzytelniające na swoich platformach.

Adobe wchodzi w NFT. „Poświadczenie treści” jedną z funkcji

Nowa funkcja, określana jako „poświadczenie treści” może przechwytywać dane dotyczące tożsamości podczas edycji obrazu w oprogramowaniu i przechowywać je jako metadane. Firma udostępniła też odpowiednią witrynę, dzięki której można zweryfikować metadane poświadczeń obrazów. Użytkownicy mogą powiązać konta Adobe i poświadczenia treści z profilami w mediach społecznościowych lub portfelami kryptowalutowymi. Jeśli następnie sprzedają swoje prace jako NFT, platformy handlowe będą mogły pokazać cyfrowy certyfikat oparty na poświadczeniach zweryfikowanych przez Adobe. Poświadczenia zostaną również umieszczone w Behance, internetowej witrynie z portfolio firmy Adobe.

Adobe udostępnia opcję „przygotuj jako NFT”

Jeszcze w tym miesiącu twórcy będą mogli skorzystać z opcji „przygotuj jako NFT”:

Adobe odpowiada na zapotrzebowanie konsumentów. Artyści narzekają, że nawet jeśli emitują [NFT] swoich dzieł wykonanych w oprogramowaniu Adobe, inni mogą tworzyć imitacje tych dzieł i nie ma sposobu, aby udowodnić, kto jest oryginalnym twórcą

– wyjaśnia Scott Belsky.

Rynek NFT staje się coraz bardziej popularny. Już dzisiaj z tego wariantu tokenu korzystają takie osobistości jak m.in.: raper Eminem, Grimes (wokalistka i była partnerka Elona Muska), czy zespoły takie jak Megadeth, Behemoth oraz Kings of Leon. Nie można też pominąć MFT NBA, który upamiętnia najważniejsze wydarzenia w historii ligi.

Źródło: Bitcoin.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Jordan Belfort

Jordan Belfort zainteresowany rynkiem NFT

Następny wpis
GameStop NFT

GameStop planuje stworzyć własną platformę NTF. Rynek czeka poważna rewolucja

Powiązane wpisy