4 miliony dolarów za NFT ze słynnym zdjęciem, dzięki któremu powstał dogecoin

Zdjęcie psa rasy Shiba Inu, które zostało wykorzystane do stworzenia logo kryptowaluty DOGE zostało właśnie sprzedane w formie niewymienialnego tokena (NFT). Zapłacono za niego aż cztery miliony dolarów.

Chodzi oczywiście o zdjęcie-mem, które zna chyba każdy użytkownik internetu. Fotografia autorstwa Atsuko Sato na stałe zapisała się w historii internetu nie tylko dzięki samemu memowi, który powstał na jej podstawie. To właśnie to zdjęcie posłużyło za logo kryptowaluty DOGE, którą stworzono początkowo w formie żartu.

Aukcja trwała 3 dni

NFT ze słynnym zdjęciem został wystawiony na sprzedaż na aukcji pod koniec ubiegłego miesiąca. 8 czerwca pojawiła się pierwsza oferta, kiedy to za zdjęcie zaproponowano 6,5 ETG. Licytacja potrwała łącznie 3 dni, a cena niebotycznie wzrosła.

Ostatecznie zwycięzca aukcji ma zapłacić za słynne zdjęcie psa w formie niewymiennego tokena aż 1696,9 ETG. Według obecnego kursu dolara NFT ze zdjęciem sprzedano za 4 145 509 dolarów!

Dogecoin od dłuższego czasu zaczął poważnie zyskiwać na wartości, między innymi dzięki wielu wpisom Elona Muska na ten temat. Na początku 2021 roku DOGE wart był 0,005 USD. Po pół roku było to już 0,73 dolara, a dziś po pewnych spadkach – 0,31.

Tokeny ze zdjęciem kryptowaluty

O kryptowalucie DOGE informowaliśmy ostatnio na łamach naszego serwisu, gdy jej autor postanowił wystawić na sprzedaż trzy poziomy tokenów z grafiką przedstawiającą monetę z wizerunkiem słynnego psa.

Cena tokenów na pierwszym poziomie wynosiła 205 dolarów za sztukę. W drugiej było to już 2051 dolarów, a jedyny token dostępny z trzeciego poziomu wart jest ponad 15 tysięcy dolarów.

Za: bithub.pl, comparic.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Na rynku NFT pojawił się token dogecoin

Następny wpis

Młodzi z pokolenia Z stawiają na kryptowaluty i NFT

Powiązane wpisy