Na rynku NFT pojawił się token dogecoin

Kryptowaluta-mem dogecoin ma już swoją własną linię tokenów niewymienialnych tokenów NFT. 420 spośród nich zostało wystawionych na sprzedaż.

Serwis comparic.pl poinformował, że autorem tokenów jest współzałożyciel kryptowaluty, Billy Markus. Do tej pory nie udało mu się na niej zbyt wiele zarobić, co ma się zmienić właśnie dzięki NFT.

Dogecoin jako NFT

O uruchomieniu nowej linii NFT poinformował na Twitterze sam autor kryptowaluty dogecoin. Korzysta przy tym z platformy pozwalającej na stworzenie licznych kopii tego samego NFT. Chodzi o popularny Rarible.

We wszystkich NFT będziemy mieć do czynienia z ruchomym obrazem obracającej się monety. Nadrukowane jest na niej logo kryptowaluty, którą jest postać z popularnego mema z psem rasy Shiba Inu.

Ile to kosztuje?

Wspomniany serwis poinformował, że Markus sprzedał już dwa z trzech poziomów tokenów. Na pierwszym DOGE NFT sprzedano za równowartość około 205 dolarów za sztukę. Trzy NFT udało się sprzedać za 0,8 ETH w drugiej kategorii. Sztuka kosztowała więc około 2051 dolarów. W trzeciej kategorii dostępny jest jeden NFT na Foundation. Obecnie kosztuje powyżej 15 tysięcy dolarów – informuje comparic.pl.

Jak podkreśla serwis, początkowo powstała jako żart kryptowaluta, obecnie jest szóstą najcenniejszą monetą cyfrową, a w ciągu roku jej wartość wzrosła o kilkanaście tysięcy procent. Sam twórca dogecoina sprzedał jednak wszystkie swoje udziały przed kilkoma laty.

Za: comparic.pl

Źródło zdjęcia: Forextime.com via Flickr, CC BY 2.0

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Salwador: Bitcoin stał się legalnym środkiem płatniczym

Następny wpis

4 miliony dolarów za NFT ze słynnym zdjęciem, dzięki któremu powstał dogecoin

Powiązane wpisy