NFT od Krzysztofa Gonciarza sprzedany. Dzieło poszło za 1,05 Eth

Zakończyła się już aukcja, na której można było kupić dzieło Krzysztofa Gonciarza w formie NFT. Niewymienialny token polskiego artysty został ostatecznie sprzedany za nieco ponad 1,05 Ethereum.

Praca Gonciarza wystawiona została na sprzedaż w ramach kampanii Binance NFT „100 Creators”. To jedyny polski artysta, którego praca została wystawiona w ramach akcji.

NFT od Gonciarza za niemal 9 tys. złotych

Dzieło pod nazwą „Fantazmaty” zostało wystawione na sprzedaż 25 czerwca, a aukcja trwała do 4 lipca. Cena wywoławcza wynosiła 0,5 Ethereum (to kryptowaluta, podobnie jak bitcoin). Ostatecznie zapłacono za nią nieco ponad dwa razy więcej. 1,05 Eth to równowartość mniej więcej 9 tys. złotych.

Dzieło polskiego vlogera, jak sam informował, opowiada o relacji między twórcą a odbiorcą internetowych treści. Zdaniem polskiego vlogera, obecnie w sieci nie można już być człowiekiem z krwi i kości. Artysta zdaniem Krzysztofa Gonciarza jest każdorazowo jedynie pewną jego wersją, którą tworzy każdy ze wspomnianych już odbiorców.

Start Binance NFT Marketplace

Platforma Binance NFT to najnowsze miejsce, gdzie można sprzedawać i kupować dzieła sztuki w formie niewymienialnych tokenów NFT. Powstała w zeszłym miesiącu, a pierwszym polskim artystą którego dzieło zostało tam sprzedane jest właśnie Gonciarz.

Autorzy serwisu zapewniają, że Binance NFT Marketplace będzie miejscem odpowiednim dla wszystkich osób zainteresowanych niewymienialnymi tokenami. Zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z NFT, jak i dla kolekcjonerów.

Za: Money.pl, Spidersweb.pl, PAP

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Jay-Z sprzedał token NFT za 139 tys. dolarów. Pieniądze zasilą konto fundacji

Następny wpis

NFT w połączeniu z serialem. Nowatorska produkcja już w przyszłym roku

Powiązane wpisy