30 tys. dolarów za podanie o pracę Steve’a Jobsa w formie NFT

Ponad 100 tysięcy złotych zapłacono za cyfrową wersję podania o pracę, które złożył swego czasu współzałożyciel Apple. Sprzedany został także fizyczny oryginał dokumentu.
Steve Jobs

Wersja NFT podania Steve’a Jobsa została sprzedana na aukcji. Za dokument w wersji cyfrowej pewna osoba postanowiła zapłacić równowartość aż 115 tysięcy złotych.

Podanie o pracę sprzed słynnego spotkania

Wspomniane podanie o pracę jest niezwykle cenną pamiątką po współzałożycielu jednej z najsłynniejszych firm na świecie. Jobs napisał je odręcznie po tym, jak zrezygnował z dalszej edukacji w Reed College. Miało to miejsce jeszcze przed tym, jak uzyskał posadę w Atari. Tam też poznał Steve’a Wozniaka.

Jobs we wspomnianym podaniu o pracę informuje, że dobrze radzi sobie z komputerami i ma doświadczenie w ich obsłudze. Dodał, że najlepiej zna się na elektronice i cyfrowej inżynierii – podje serwis spidersweb.pl.

Podanie o pracę Steve’a Jobsa na sprzedaż

Na sprzedaż tym razem wystawiono podanie o pracę zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej. Cena, jaką zapłacono za oryginał, dowodzi że nadal bardziej cenione są kolekcje tradycyjne. Zapłacono za nią aż 343 tysiące dolarów.

Jeśli chodzi o podanie o pracę w formie NFT, ostateczna cena wyniosła 1 ETH. To równowartość niespełna 30 tysięcy dolarów. Kolekcjonerzy są więc w stanie za NFT zapłacić dużo, ale nie tak wiele jak za namacalną pamiątkę po danej osobie.

Za: spidersweb.pl

Źródło zdjęcia: Tom Coates via Flickr, CC BY 2.0

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
litecoin

Kryptowaluta litecoin – dobry sposób na przelew. Warto sprawdzić możliwości tej monety

Następny wpis
porsche

NFT od Porsche trafiło na licytację. To wyjątkowy szkic samochodu

Powiązane wpisy