Bitcoin będzie prawnym środkiem płatniczym w Tonga?

Bitcoin może się stać prawnym środkiem płatniczym w kolejnym kraju. Tym razem domaga się tego jeden z członków parlamentu Tonga.
Bitcoin. Tonga

Aby Bitcoin mógł się stać legalną walutą w kraj, konieczne jest przegłosowanie ustawy, której projekt ma zamiar złożyć tongijski adwokat. Poseł Lord Fusitu jest wielkim zwolennikiem kryptowalut.

Bitcoin legalnym środkiem płatniczym w kolejnym kraju?

Fusitu argumentuje swój pomysł podkreślając, że Tonga to najbardziej uzależniony od przekazów pieniężnych kraj na ziemi – podje serwis bitcoin.pl. Polityk poinformował, że przekazy pieniężne stanowią między 38 a 41,1 proc. PKB tego kraju, w zależności od danych Banku Światowego.

Poseł dodał, że w tej chwili Western Union bierze prowizję w wysokości aż 30 procent przekazów pieniężnych, które są wysyłane do kraju. „Financial Review” poinformował o pierwszym kroku Fusitu, którym jest współpraca z cyfrowym portfelem „Strike”. Chodzi o to, aby mieszkańcy kraju mogli otrzymywać kompletne przekazy od pracowników z zagranicy.

Bitcoin środkiem płatniczym w Salwadorze. Tą drogą podąży Tonga?

Wcześniej decyzję na temat uznania Bitcoina za legalny środek płatniczy podjął Salwador. Ustawa uchwalona w czerwcu zaczęła obowiązywać w zeszłym miesiącu. Od tego momentu obowiązkowe jest przyjmowanie płatności w Bitcoinach.

Tonga będzie na takie rozwiązanie musiała jeszcze nieco zaczekać. Projekt ustawy będzie mógł zostać przedstawiony najwcześniej po następnym otwarciu parlamentu państwowego, w 2022 roku. Poseł Fusitu jest jednak zdania, że jest w stanie przekonać do swojego pomysłu opozycję.

Za: Bitcoin.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Shiba inu rośnie

Ogromny skok Shiba Inu

Następny wpis
JP Morgan

JP Morgan zabrał głos ws. wzrostu Bitcoina. Chodzi o inflację?

Powiązane wpisy
Bitcoin z rekordowym ATH

Bitcoin z rekordowym ATH w historii

Bitcoin z rekordowym ATH. W ciągu kilku ostatnich godzin kryptowaluta zwiększyła kurs do około 63 800 $, poprawiając dotychczasowe osiągnięcie z kwietnia, kiedy to wartość wynosiła 63 400 $. Oznacza to wzrost na poziomie 16% w skali 7 dni i ok. 3% w ciągu 24h. Tak wysokie kwoty to efekt ostatnich dobrych wiadomości o zatwierdzeniu ETF futures BTC i stricte bitcoinowych ETF.
Czytaj więcej