Salwador: Bitcoin stał się legalnym środkiem płatniczym

Pierwszy kraj na świecie zaakceptował bitcoina jako legalny środek płatniczy. Wczoraj parlament Salwadoru przyjął w tej sprawie ustawę, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezydenta Nayiba Bukelego.

Ustawę dotyczącą zaakceptowania bitcoina jako prawnego środka płatniczego w tym kraju poparło 62 spośród 84 głosujących deputowanych. Prawo wejdzie w życie za 90 dni od daty przegłosowania ustawy przez parlament.

Bitcoin w rezerwach walutowych Salwadoru?

Jak przypomina serwis next.gazeta.pl, obecnie kurs tej kryptowaluty wciąż rośnie. Bitcoin jest w tej chwili warty ponad 36 tysięcy dolarów. W kwietniu jednak było to 60 tysięcy.

Odnosząc się do przegłosowania ustawy przez parlament, prezydent Salwadoru przyznał, że nie wyklucza posiadania bitcoina w rezerwach walutowych w najbliższej przyszłości. Dodał też jednak, że nie ma planów, aby wydobywaniem kryptowaluty zajęło się państwo, jednak bardzo przychylnie patrzy na ideę kopania z wykorzystaniem energii odnawialnej.

Nie tylko Salwador

Co ciekawe, nie tylko Salwador chce aby bitcoin opowiada się za uznaniem bitcoina za legalny środek płatniczy. Takie same plany mają Paragwaj i Panama.

Kongresmen tego ostatniego kraju Gabriel Silva komentując decyzję Salwadoru podkreślił, że jest ona bardzo ważna i wezwał swój kraj, aby poszedł tą samą drogą. Dodał, że transakcje bitcoinowe mogą być podstawą przyszłego rozwoju finansowego Panamy. W jednym ze swoich twittów podkreślił:

Panama nie może pozostać w tyle. Jeśli chcemy być prawdziwym centrum technologii i przedsiębiorczości, musimy wspierać kryptowaluty. Będziemy przygotowywać propozycję, którą przedstawimy Zgromadzeniu.

Za: next.gazeta.pl, pl.investing.com, bitcoin.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Koniec kopania bitcoinów w Iranie. Przynajmniej do 22 września

Następny wpis

Na rynku NFT pojawił się token dogecoin

Powiązane wpisy