Jay-Z sprzedał token NFT za 139 tys. dolarów. Pieniądze zasilą konto fundacji

Dom aukcyjny Sotheby’s przeprowadził kolejną aukcję dzieła zapisanego w formie niewymienialnego tokena. Chodzi o dzieło przygotowane z okazji rocznicy premiery pierwszego z albumów rapera Jaya-Z.

Jak informuje serwis bithub.pl, dzieło stworzone w formie NFT zostało sprzedane za aż 139 tysięcy dolarów. Jego autorem jest Derrick Adams. Token nosi nazwę „Heir to the Throne: An NFT in Celebration of Jay-Z’s Reasonable Doubt 25th Anniversary by Derrick Adams”.

Token NFT za 139 tysięcy dolarów

Cena wywoławcza tego dzieła była dosyć niska. Podobnie jak w przypadku sprzedawanego ostatnio kodu źródłowego WWW, wynosiła zaledwie tysiąc dolarów. Ostatecznie jednak za NFT przygotowany z okazji wspomnianej rocznicy albumu „Reasonable Doubt” zapłacono aż 139 tysięcy dolarów.

Pieniądze mają trafić przede wszystkim na konto fundacji Shawn Carter Foundation. Pozostała kwota zostanie przekazana innym organizacjom charytatywnym, wspieranym przez muzyka.

Jeden z albumów wszech czasów

Pierwszy z albumów w karierze Jaya-z (właśc. Shawn Corey Carter) miał swoją premierę 25 czerwca 1996 roku. Razem ze słynnym dzisiaj raperem w nagraniach wziął udział m.in. Notorious B.I.G.

Po latach został on uznany z jeden z najważniejszych albumów muzycznych w historii. Na liście 500 albumów wszech czasów „Rolling Stone” płyta ta zajęła miejsce numer 248.

Sam Jay-Z w 2010 roku znalazł się na 15. miejscu listy najbardziej wpływowych postaci show-biznesu Forbesa. Jest też jednym z najbogatszych muzyków. W 2013 roku majątek jego oraz żony (Beyonce Knowles) miał przekroczyć miliard dolarów.

Za: bithub.pl

Źródło zdjęcia: Joella Marano via Flickr, CC BY-SA 2.0

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Kod WWW w formie NFT sprzedany za ponad 20 mln złotych

Następny wpis

NFT od Krzysztofa Gonciarza sprzedany. Dzieło poszło za 1,05 Eth

Powiązane wpisy