Górnicy bitcoin uciekają Z Chin. Zyskać może na tym Teksas i całe USA

Górnicy bitcoin w Chinach borykają się z coraz większymi problemami w związku z ograniczeniami wprowadzanymi przez rządzących. Niektórzy z nich postanowili wyjechać i przenoszą się między innymi do Teksasu.

W wielu regionach na terenie Chin władze wprowadzają ograniczenia dotyczące możliwości wydobywania kryptowaluty BTC. Niektóre z ośrodków nakazano zamknąć, co zmusiło wielu górników do szukania bardziej przyjaznych im miejsc na świecie.

Poważne ograniczenia w Yunnan

Jednym z regionów, w których wprowadzone zostały poważne restrykcje, jest Yunnan. Jak przypomina serwis bithub.pl, jest on czwartym co do wielkości w Chinach jeśli chodzi o liczbę wydobywanych bitcoinów. Do końca czerwca górnicy mają zaprzestać działalności.

W związku z ograniczeniami rozpoczęła się „wielka migracja górnicza”. Wiele firm zainteresowało się przenosinami do stanu Teksas w Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego akurat taki kierunek?

Jak się okazuje, w Teksasie ceny energii należą do najniższych na świecie. Co więcej, rośnie tam udział odnawialnych źródeł energii. Jeśli chodzi o elektrownie wiatrowe, Teksas odpowiada za aż 30 proc. produkcji w Stanach Zjednoczonych.

Co ciekawe, Brandon Arvanaghi, który wcześniej pracował jako inżynier bezpieczeństwa giełdy kryptowalut Gemini, zapowiedział że Teksas będzie niebawem potęgą jeśli chodzi o kopanie kryptowalut. Zapewnił, że górnictwo promuje m.in. gubernator Greg Abbott i już niedługo w USA stanie się ono prawdziwą branżą.

Wiceprezes Poolin zapowiedział przenosiny firmy do USA i Kanady. Podkreślił, że nie chce każdego roku ponownie stawiać czoła kolejnym zakazom na terenie Chin.

Za: Bithub.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Polski rynek kryptowalut czeka wielka zmiana

Następny wpis
NFT. Inwestują głównie milenialsi

Milionerzy z pokolenia Milenialsów inwestują w NFT i kryptowaluty. Starsi im nie ufają

Powiązane wpisy