Francuski Związek Piłki Nożnej przeciera szlaki w NFT

Firma Sorare poinformowała, że Francuski Związek Piłki Nożnej uruchomił oficjalną linię niewymienialnych tokenów. Start oficjalnych NFT francuskiej kadry nastąpił dzisiaj, przed meczem Francuzów z Niemcami. To pierwsze spotkanie „Les Bleus” podczas Euro 2020.

Każdy z wyemitowanych tokenów ma stanowić osobną e-kartę z jednym z graczy francuskiej reprezentacji. Można będzie kupić niewymienialne tokeny z takimi piłkarzami jak Antoine Griezman czy Kylian Mbappe.

Francja przeciera szlaki

Wszystkie karty będą brały udział w elektronicznej grze. Statystyki podane na każdej z indywidualnych kart będą odpowiadały umiejętnościom sportowców.

Francja przechodzi tym samym do historii tokenów NFT jako jedna z pierwszych ekip, które zawarły umowę dotyczącą wydania oficjalnych przedmiotów kolekcjonerskich w wersji cyfrowej.

Już niedługo lista ta ma się jednak wydłużyć, bo jak informuje Sorare – trwają rozmowy z innymi stowarzyszeniami na całym świecie. Firma zapowiedziała, że stanie się w to najbliższych tygodniach i miesiącach – podaje serwis bitcoin.pl. Sorare podaje też, że od stycznia udało się jej sprzedaż karty cyfrowe o wartości ponad 70 milionów dolarów.

NFT w świecie piłki coraz bardziej popularne

Niewymienialne tokeny stają się coraz bardziej popularne w świecie sportu. Jak już informowaliśmy w naszym serwisie, bilety w formie NFT wprowadza klub piłkarski FC Dynamo Kijów. Sprzedawane będą przez platformę blockchainową Moonwalk z USA. Umożliwiona zostanie integracja tokenów z wirtualną sprzedażą biletów na poszczególne mecze.

Wiceprezes klubu zapowiedział też, że to nie podążanie za modą, a FC Dynamo Kijów ma przemyślaną strategię w tej kwestii. Klub ma zamiar być największym liderem technologicznym piłki nożnej w Europie w kolejnych latach.

Za: bitcoin.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Młodzi z pokolenia Z stawiają na kryptowaluty i NFT

Następny wpis

Zdjęcie „kosmity” w formie NFT trafiło na aukcję

Powiązane wpisy